Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Koń Andaluzyjski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka - Konie

Koń Andaluzyjski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka - Konie

249,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  750 szt.
 • Rok emisji:
  2015

Gdybyśmy mieli wyobrazić sobie konia andaluzyjskiego, na myśl zapewne przyszedłby nam rumak o siwobiałym bądź jabłkowitym umaszczeniu, długiej lśniącej grzywie i falującym ogonie. Pełne gracji ruchy konia andaluzyjskiego są rytmiczne, dostojne i wspaniale wyważone. Mennica Polska, zainspirowana wdziękiem tych majestatycznych zwierząt, z radością informuje o pojawieniu się drugiej monety kolekcjonerskiej z serii „Przyjaciele Człowieka – Konie”.

Nasza moneta zachwyci swym blaskiem nie tylko wielbicieli jeździectwa! Wizerunki wspaniałych gorącokrwistych koni andaluzyjskich w niezwykle dynamiczny sposób odzwierciedlają piękno tych wytwornych zwierząt. Zastosowanie wysokiej jakości druku cyfrowego sprawia, że wspaniały rumak ukazany na monecie wygląda wyjątkowo realistycznie.  Projekt nawiązuje do górzystego krajobrazu Andaluzji – pierwotnego obszaru występowania tej rasy wierzchowców.

 

 • wspaniały prezent dla miłośników hippiki!
 • krystalicznie czyste srebro próby 999
 • najwyższej jakości druk cyfrowy
 • limitowany nakład – jedynie 750 sztuk!
 • na opakowaniu bohater monety – wspaniały koń andaluzyjski

 

Legenda głosi, że duży wkład w utrwalenie rasy wnieśli zakonnicy. Konie kartuzjańskie, uważane za najczystszą odmianę rasy andaluzyjskiej, już w XV wieku były hodowane przez hiszpańskich mnichów. Gdy nakazano krzyżowanie gorącokrwistych koni z osobnikami zimnokrwistymi w celu otrzymanie silnych wierzchowców bojowych, część rumaków została w tajemnicy powierzona pod pieczę klasztoru. Od tego czasu rasa andaluzyjska ewoluowała w odosobnieniu pod czujnym okiem kartuzjańskich mnichów.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Koń Andaluzyjski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka - Konie

W centralnej części monety – wielobarwny wizerunek siwego konia rasy andaluzyjskiej. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna: górzysty krajobraz Andaluzji. W górnej części monety – lustrzana sylwetka przedstawiciela gatunku. Wzdłuż otoku – nazwa monety w języku.

Awers

Koń Andaluzyjski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka - Konie

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II.  Poniżej – napisy: Ag 999 (próba srebra) i znak menniczy: m/w. Wzdłuż rantu – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent),  1 DOLLAR (nominał), 2015 (rok emisji).