Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Pelagia Świecąca, 1 dolar, Seria: Zwierzęta Bioluminescencyjne

Pelagia Świecąca, 1 dolar, Seria: Zwierzęta Bioluminescencyjne

290,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2016

CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ, JAK ZADZIWIAJĄCY POTRAFI BYĆ OTACZAJĄCY NAS ŚWIAT?

Przecież dzielimy planetę z niezwykle oryginalnymi gatunkami zwierząt! Żyjąca w morskich głębinach PELAGIA ŚWIECĄCA jest wyjątkowym gatunkiem bioluminescencyjnej meduzy. Moneta z jej wizerunkiem to jedyna w swoim rodzaju gratka dla wielbicieli numizmatyki i miłośników przyrody. Do ozdobienia rewersu zastosowano wyjątkową technologię – świecący w ciemności druk cyfrowy, dzięki któremu ukazana na monecie osobliwa meduza wygląda wyjątkowo realistycznie!
 

 • zjawisko bioluminescencji wiernie odwzorowane za pomocą najwyższej jakości druku cyfrowego
 • zastosowanie najnowocześniejszych technologii menniczych
 • srebro najwyższej próby Ag 999
 • limitowany nakład – tylko 999 sztuk!
 • specjalnie zaprojektowane opakowanie

 

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA ZDOBNICZA – LUMINESCENCYJNY DRUK CYFROWY!

Nazwa PELAGII ŚWIECĄCEJ pochodzi z łaciny: pelagia oznacza „pochodzący z oceanu”, nocti – „noc”, luca – „światło”. Emitowane przez meduzę impulsy świetlne wywołane są przez ruchy fal lub przepływające łodzie. Niestety ten szczególny gatunek parzydełkowca może okazać się bardzo niebezpieczny! Jadowite macki meduzy mogą boleśnie poparzyć człowieka. Na szczęście dla plażowiczów pelagia świecąca żeruje głównie w morskich głębinach, a jej wyjątkową zdolność do bioluminescencji lepiej podziwiać w oceanarium.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Pelagia Świecąca, 1 dolar, Seria: Zwierzęta Bioluminescencyjne

W centralnej części monety – wielobarwny wizerunek pelagii świecącej. Po prawej stronie – wizerunek meduzy w reliefie. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna. Wzdłuż otoku – łacińska nazwa gatunku: Pelagia noctiluca.

Awers

Pelagia Świecąca, 1 dolar, Seria: Zwierzęta Bioluminescencyjne

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – znak menniczy: m/w, próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2016 (rok emisji).