Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Wilga, 1 dolar, Seria: Fascynujący Świat Ptaków

Wilga, 1 dolar, Seria: Fascynujący Świat Ptaków

249,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2016

Niniejsza seria przybliża nam zachwycający wielością barw i różnorodnością gatunków podniebny świat ptaków. Choć występująca w Polsce wilga nosi przydomek „zwyczajna”, ma ona doprawdy niewiele wspólnego z przeciętnością. O tropikalnym pochodzeniu tego pięknego ptaka świadczy jego ozdobne, nieco ekstrawaganckie upierzenie.

 

 • oryginalny prezent dla miłośników ornitologii!
 • srebro najwyższej próby 999
 • zdobienie drukiem cyfrowym fotograficznej jakości
 • limitowany nakład – tylko 999 sztuk
 • specjalnie zaprojektowane opakowanie z wizerunkiem wilgi

 

W oczy szczególnie rzuca się dorosły samiec. Mimo jaskrawożółtego ubarwienia jest on wyjątkowo elegancki. Czarne skrzydła i ogon stanowią gustowną przeciwwagę dla jaskrawych piór na grzbiecie, głowie i spodzie jego ciała. Nic więc dziwnego, że bajecznie upierzona wilga pięknie prezentuje się na naszej srebrnej monecie – dzięki zastosowaniu najwyższej jakości druku cyfrowego możemy podziwiać ją w pełnej krasie. Specjalnie zaprojektowane opakowanie tworzy z monetą niepowtarzalną, spójną całość.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Wilga, 1 dolar, Seria: Fascynujący Świat Ptaków

Na pierwszym planie – wielobarwne wizerunki wilg (w spoczynku i w locie). Wzdłuż otoku, po lewej stronie – nazwa serii w języku angielskim: THE FASCINATING WORLD OF BIRDS (Fascynujący świat ptaków). Z prawej strony, wzdłuż otoku – nazwa monety w języku polskim i po łacinie (oddzielone dekoracyjną perełką): Wilga zwyczajna/Oriolus oriolus. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna: liście i gałązki.

Awers

Wilga, 1 dolar, Seria: Fascynujący Świat Ptaków

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej –próba srebra: Ag 999, z prawej strony – znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent),  1 DOLLAR (nominał), 2016 (rok emisji).