Szanowny Kliencie,
informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do naszych zmian organizacyjnych i dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą postanowień o przetwarzaniu danych osobowych (§ 4), warunków płatności za zamówienie (§ 6), oraz sposobu rozpatrywania reklamacji (§ 9). Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 27 grudnia 2018 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.

Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji (PDF, 334 KB)

Złota moneta bulionowa 1/2 oz. – 100-lecie Odzyskania Niepodległości
Darmowa Dostawa
Produkt dostępny od ręki!

Złota moneta bulionowa 1/2 oz. – 100-lecie Odzyskania Niepodległości

2 580,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  25 dolarów
 • Metal:
  Au 999,9
 • Wymiary:
  27,00 mm
 • Masa:
  1/2 oz

Złota moneta bulionowa Mennicy Polskiej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości to niepowtarzalny symbol czci pamięci po wydarzeniach sprzed wieku. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie miliony Polaków zaangażowanych w tworzenie Rzeczypospolitej. 11 listopada jest datą symboliczną, choć w listopadzie 1918 roku Polska nie widniała jeszcze na mapie świata. Znalazła się wśród państw, które wygrały I wojnę światową, obok Francji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Odważnie postanowiliśmy iść własną drogą.

Z okazji upamiętnienia tego podniosłego wydarzenia Mennica Polska wydała okazjonalne złote monety bulionowe. Moneta pakowana jest w bezpieczną kartę z nadrukowaną specyfikacją.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Złota moneta bulionowa 1/2 oz. – 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Na rewersie widnieje wizerunek orła znany z minionego oraz współczesnego godła Polski. Wytłoczone są również dwie daty: rok 1918 oraz 2018. Po otoku widnieje napis „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Awers

Złota moneta bulionowa 1/2 oz. – 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Na awersie w centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley). Poniżej – znak menniczy: m/w i próba złota: Au 999. Wzdłuż otoku – napisy oddzielone dekoracyjnymi perełkami: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 25 DOLLARS (nominał), 2018 (rok emisji).

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

gwarantujemy odkupienie złota w bardzo dobrej cenie

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją