Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Karol Wojtyła - 70. rocznica święceń kapłańskich, 100.000 CFA

Karol Wojtyła - 70. rocznica święceń kapłańskich, 100.000 CFA

Cena produktu:
9 900,00 zł

Produkt wyprzedany

Specyfikacja

 • Emitent:
  Republika Kamerunu
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  100.000 CFA
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  diamenty, mikrodruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  100,00 mm
 • Masa:
  1000 g
 • Nakład:
  70 szt.
 • Rok emisji:
  2016
 • Obrzeże:
  moletowane

Opis

Choć wydawało się, że w numizmatyce wymyślono już wszystko, dziś wiemy, że polscy Mincerze dokonali prawdziwego cudu. Kolekcjonerzy przecierają oczy ze zdumienia widząc, jak Polska niesie światu ponadczasową pamiątkę, która poruszy serca osób głębokiej wiary! W hołdzie polskiemu narodowi i ukochanemu Papieżowi Janowi Pawłowi II Mennica Polska wybiła imponującą srebrną monetę – arcydzieło, którego świat dotąd nie widział.

NIECH PAMIĘĆ O NAJWYBITNIEJSZYM Z POLAKÓW PRZETRWA NA ZAWSZE! OTO POMNIK WYKUTY W SZLACHETNYM METALU!

Krystalicznie czyste srebro próby 999, zapierający dech w piersiach projekt, kunsztowne zdobienie 12 naturalnymi diamentami oraz zastosowanie nowoczesnej technologii mikrodruku sprawiają, że ta jedyna w swoim rodzaju kilogramowa srebrna moneta już została okrzyknięta arcydziełem sztuki menniczej. Jej wartość będzie rosła z każdym dniem! Niestety, choć pamięć o naszym umiłowanym Ojcu Świętym żyje w sercach ludzi na całym świecie, tylko nielicznym dane będzie zdobyć bezcenną pamiątkę ku czci Jego święceń kapłańskich. Do Polski trafi jedynie 30 sztuk ze ściśle limitowanego nakładu 70 monet! Ta symboliczna liczba nawiązująca do 70. rocznicy święceń kapłańskich Karola Wojtyły!

 

 • hołd Św. Janowi Pawłowi II
 • 1 kg srebra najwyższej próby 999
 • zdobienie 12 drogocennymi diamentami
 • eleganckie drewniane etui
 • ekskluzywnie niski nakład – tylko 70 monet na cały świat! 

 

Ceremonii święceń kapłańskich Karola Wojtyły przewodniczył kard. Adam Stefan Sapieha. Msza prymicyjna miała miejsce w Dzień Zaduszny w XI-wiecznej krypcie św. Leonarda w Katedrze na Wawelu. Młody duchowny odprawił trzy msze za zmarłych członków swej najbliższej rodziny: matkę Emilię, brata Edmunda i ojca Karola. Tradycyjną pamiątką mszy prymicyjnej jest obrazek, na którego odwrocie znajduje się okolicznościowy cytat. Z powodu braku możliwości wydrukowania tekstu ks. Karol Wojtyła napisał odręcznie na każdym obrazku miejsce i datę swoich święceń kapłańskich oraz cytat z maryjnego Magnificat: „Fecit mihi magna” ― Uczynił mi wielkie rzeczy. Tak właśnie zaczęły się lata jego posługi Bogu, które zaprowadziły go aż do Stolicy Apostolskiej. Dziś obraz ten, wykuty w szlachetnym kruszcu, na zawsze przetrwa w pamięci nas wszystkich.