Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Karol Wojtyła - 70. rocznica święceń kapłańskich, 1000 CFA

Karol Wojtyła - 70. rocznica święceń kapłańskich, 1000 CFA

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Republika Kamerunu
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1000 CFA
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  mikrodruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  1 oz
 • Nakład:
  500 szt.
 • Rok emisji:
  2016
 • Obrzeże:
  moletowane

Opis

Choć wydawało się, że w numizmatyce wymyślono już wszystko, dziś wiemy, że polscy Mincerze dokonali prawdziwego cudu. Kolekcjonerzy przecierają oczy ze zdumienia widząc, jak Polska niesie światu ponadczasową pamiątkę, która poruszy serca osób głębokiej wiary! W hołdzie polskiemu narodowi i ukochanemu Papieżowi Janowi Pawłowi II Mennica Polska wybiła imponującą srebrną monetę – arcydzieło, którego świat dotąd nie widział.

NIECH PAMIĘĆ O NAJWYBITNIEJSZYM Z POLAKÓW PRZETRWA NA ZAWSZE! OTO POMNIK WYKUTY W SZLACHETNYM METALU!

Krystalicznie czyste srebro próby 999, zapierający dech w piersiach projekt oraz zastosowanie nowoczesnej technologii mikrodruku sprawiają, że ta jedyna w swoim rodzaju srebrna moneta już została okrzyknięta arcydziełem sztuki menniczej. Jej wartość będzie rosła z każdym dniem! Niestety, choć pamięć o naszym umiłowanym Ojcu Świętym żyje w sercach ludzi na całym świecie, tylko nielicznym dane będzie zdobyć bezcenną pamiątkę ku czci Jego święceń kapłańskich.
 

Ceremonii święceń kapłańskich Karola Wojtyły przewodniczył kard. Adam Stefan Sapieha. Msza prymicyjna miała miejsce w Dzień Zaduszny w XI-wiecznej krypcie św. Leonarda w Katedrze na Wawelu. Młody duchowny odprawił trzy msze za zmarłych członków swej najbliższej rodziny: matkę Emilię, brata Edmunda i ojca Karola. Tradycyjną pamiątką mszy prymicyjnej jest obrazek, na którego odwrocie znajduje się okolicznościowy cytat. Z powodu braku możliwości wydrukowania tekstu ks. Karol Wojtyła napisał odręcznie na każdym obrazku miejsce i datę swoich święceń kapłańskich oraz cytat z maryjnego Magnificat: „Fecit mihi magna” ― Uczynił mi wielkie rzeczy. Tak właśnie zaczęły się lata jego posługi Bogu, które zaprowadziły go aż do Stolicy Apostolskiej. Dziś obraz ten, wykuty w szlachetnym kruszcu, na zawsze przetrwa w pamięci nas wszystkich.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również: