Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Portret Adeli Bloch-Bauer I, 2 dolary, seria: Najdroższe obrazy świata (srebrna moneta)

Portret Adeli Bloch-Bauer I, 2 dolary, seria: Najdroższe obrazy świata

790,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary nowozelandzkie
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  57,00 × 57,00 mm
 • Masa:
  62,20 g
 • Nakład:
  500 szt.
 • Rok emisji:
  2015

Bicie monet to sztuka, która wymaga od mincerzy artystycznego kunsztu. Połączenie szlachetnych kruszców, interesującej stylistyki i wartości historycznej sprawia, że numizmatyka na zawsze pozostanie dziedziną o ogromnym potencjale artystycznym.

Mennica Polska docenia sztukę i wiele uwagi poświęca tematyce malarstwa. W związku z tym pragniemy przedstawić Państwu wyjątkową monetę kolekcjonerską, poświęconą jednemu z najsłynniejszych płócien Gustawa Klimta – Portretowi  Adeli Bloch-Bauer I.

 • Wspaniały prezent dla miłośników sztuki
 • Srebro najwyższej próby
 • Wyraziste zdobienie
 • Moneta oferowana w eleganckim etui zewnętrznym


Kupiony za bagatela 135 milionów dolarów przez Neue Galerie w Nowym Jorku, Portret Adeli Bloch-Bauer I zaliczany jest do najdroższych obrazów wszechczasów. Obraz wręcz przytłacza nagromadzeniem form ekspresji – lśniącą złotą mozaiką, licznymi ornamentami i przenikającymi się krzywiznami, tak charakterystycznymi dla sztuki secesyjnej. Nasza wspaniała srebrna moneta, otwierająca kolekcję poświęconą najdroższym obrazom świata, dzięki zastosowaniu nowoczesnego druku cyfrowego doskonale odzwierciedla tę ekstrawagancję i przepych. Koneserzy bez wątpienia docenią walory estetyczny naszego małego dzieła sztuki!

czytaj więcej zwiń

Rewers

Portret Adeli Bloch-Bauer I, 2 dolary, seria: Najdroższe obrazy świata

W centralnej części monety – reprodukcja obrazu Gustawa Klimta “Portret Adeli Bloch-Bauer I” wykonana w technologii druku cyfrowego. Wzdłuż krawędzi – dekoracyjna srebrna rama.

Awers

Portret Adeli Bloch-Bauer I, 2 dolary, seria: Najdroższe obrazy świata

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Wzdłuż krawędzi – napisy: ELIZABETH II, 2 DOLLARS (nominał), NIUE ISLAND (emitent), Ag 999 (próba srebra), 2 oz (waga), 2015 (rok emisji), m/w (znak menniczy).