Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Złota Kurka Szczęścia i jajo Faberge, 2 dolary

Złota Kurka Szczęścia i jajo Faberge, 2 dolary

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  filigranowy srebrny element, platerowany 24-karatowym złotem
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  41,00 mm
 • Masa:
  28,28 g
 • Nakład:
  do 2000 szt.
 • Rok emisji:
  2017

Opis

Nareszcie! Kolejna odsłona kalendarza chińskiego (Kogut) prosto z Polskiej Mennicy właśnie ujrzała światło dzienne.

Moneta  swym precyzyjnym zdobieniem i bogatą stylistyką nawiązuje do bezcennego klejnotu, stworzonego w pracowni Petera Carla Fabergé. Uwieczniona na rewersie kurka połyskuje złocistą barwą. Poniżej znajduje się wizerunek koguta oraz Wielkiej Korony Imperialnej Rosji. Przezroczysta kapsuła w dolnej części monety zawiera dwa srebrne filigranowe jajeczka, pokryte 24-karatowym złotem. 

Światowej sławy emitent, misterny projekt oraz srebro najwyższej próby 999,9. Nikt nie ma wątpliwości, że ta kompozycja jest skazana na sukces!

Ale to nie wszystko! Kolekcjonerską wartość monety dodatkowo winduje także ściśle limitowany nakład. To powód, dla którego jej zdobycie nie będzie łatwym zadaniem... Uda się to tylko tym, którzy decyzję o zakupie podejmą najszybciej.
 

 • wspaniały pomysł na prezent 
 • moneta na szczęście
 • srebro najwyższej próby
 • misterne zdobienia
 • specjalnie zaprojektowane opakowanie w formie ramki

 

W 1884 roku powstało  pierwsze słynne jajo Faberge. Jajo z wierzchu było emaliowane i otwierało się jak matrioszka. W środku umieszczono złocone żółtko, po otwarciu którego widać było platynową, kolorową kurkę, siedząca na grzędzie, w środku kury zaś można było znaleźć diamentową carską koronę. Ta ostatnia najmniejsza część jest zaginiona. Carowi tak spodobał się prezent, że kazał swojemu jubilerowi rokrocznie wykonywać taki prezent dla swojej małżonki z zastrzeżeniem że każdorazowo jajo zawierać ma niespodziankę. Z roku na rok jaja stawały się bardziej kunsztowne i skomplikowane. Zdobione były nie tylko emalią i inkrustacją. Do ich budowy wykorzystywano takie same mechanizmy jak w zegarach, z jednego jaja co godzinę wychodzi kogut.

 

Awers

Złota Kurka Szczęścia i jajo Faberge, 2 dolary

W górnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley). Powyżej – próba srebra: Ag 999, znak menniczy: m/w, emitent: NIUE, ELIZABETH II. Wzdłuż otoku, po lewej stronie – nominał: 2 DOLLARS. Po prawej stronie – rok emisji: 2017. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna. 

Rewers

Złota Kurka Szczęścia i jajo Faberge, 2 dolary

W górnej części monety, na wydzielonej lustrzanej powierzchni – złota kurka, zaczerpnięta z projektu pierwszego carskiego jaja Fabergé (relief, druk cyfrowy). Poniżej, po lewej i prawej stronie – wizerunek koguta oraz Wielkiej Korony Imperialnej Rosji (relief). W dolnej części rewersu, symetrycznie – przezroczysta kapsuła ze srebrnymi filigranowymi elementami, pokrytymi 24-karatowym złotem. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna.