Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym,10 zł

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,10 zł

Cena produktu:
109,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  10 zł
 • Metal:
  Ag 925
 • Stempel:
  zwykły
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 25 000 szt.
 • Rok emisji:
  2013

Opis

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Na równi z innymi są uprawnione do korzystania ze wszystkich wolności i praw człowieka.

Włączenie w życie społeczne osób z niepełnosprawnością intelektualną zależy od każdego z nas. Będzie ono tym skuteczniejsze, im lepiej zrozumiemy potrzeby tych osób oraz uznamy ich prawo do godności i autonomii.

W ponad 400 placówkach prowadzonych przez 123 Koła terenowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które w 2013 r. obchodzi jubileusz 50-lecia, dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną mają dostęp do odpowiedniej edukacji, rehabilitacji i terapii, aktywizacji społecznej i zawodowej.

Awers

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,10 zł

W centralnej części monety – napis: 10 ZŁ (nominał). Z prawej strony – wizerunek orła z godła Rzeczypospolitej Polskiej.  W tle – motywy dekoracyjne. Wzdłuż otoku – napisy:  RZECZPOSPOLITA POLSKA (kraj emisji), 2013 (rok emisji).

Rewers

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,10 zł

Z prawej i z lewej strony monety – dwa profilowe wizerunki twarzy zdobione roślinnymi motywami dekoracyjnymi. W górnej części monety – wizerunek kwiatu. W dolnej części monety, wzdłuż otoku – napis: WŁĄCZENI W ŻYCIE.