Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym,10 zł

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym,10 zł

109,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  10 zł
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  oksydowanie oraz napis na otoku
 • Stempel:
  zwykły
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 25 000 szt.
 • Rok emisji:
  2013

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Na równi z innymi są uprawnione do korzystania ze wszystkich wolności i praw człowieka.

Włączenie w życie społeczne osób z niepełnosprawnością intelektualną zależy od każdego z nas. Będzie ono tym skuteczniejsze, im lepiej zrozumiemy potrzeby tych osób oraz uznamy ich prawo do godności i autonomii.

W ponad 400 placówkach prowadzonych przez 123 Koła terenowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które w 2013 r. obchodzi jubileusz 50-lecia, dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością intelektualną mają dostęp do odpowiedniej edukacji, rehabilitacji i terapii, aktywizacji społecznej i zawodowej.

czytaj więcej zwiń

Rewers

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym,10 zł

Z prawej i z lewej strony monety – dwa profilowe wizerunki twarzy zdobione roślinnymi motywami dekoracyjnymi. W górnej części monety – wizerunek kwiatu. W dolnej części monety, wzdłuż otoku – napis: WŁĄCZENI W ŻYCIE.

Awers

50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym,10 zł

W centralnej części monety – napis: 10 ZŁ (nominał). Z prawej strony – wizerunek orła z godła Rzeczypospolitej Polskiej.  W tle – motywy dekoracyjne. Wzdłuż otoku – napisy:  RZECZPOSPOLITA POLSKA (kraj emisji), 2013 (rok emisji).