Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Zygmunt II August & Barbara Radziwiłłówna, 1 dolar, Seria: Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne

Zygmunt II August & Barbara Radziwiłłówna, 1 dolar, Seria: Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy, kryształ SWAROVSKI ELEMENTS
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,90 x 29,10 mm
 • Masa:
  17,00 g
 • Nakład:
  do 2014 sztuk
 • Rok emisji:
  2015

Opis

W serii „Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne” prezentujemy owiane romantyczną tajemnicą głośne historie kochanków, których – niejednokrotnie w atmosferze skandalu – połączyło gorące uczucie i wielka namiętność.

 • Srebro najwyższej próby Ag 999
 • Zdobienie wysokiej jakości drukiem cyfrowym i kryształem SWAROVSKI ELEMENTS
 • Wyjątkowy owalny kształt
 • Eleganckie szkarłatne opakowaniu w kształcie serca

 

Historia burzliwej miłości króla Zygmunta II Augusta oraz Barbary Radziwiłłówny stała się inspiracją dla czwartej monety z serii „Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne” . Romans polskiego monarchy, który rozpoczął się jako trywialna miłostka, okazał się wieloletnią intrygą, uwieńczoną potajemnym małżeństwem i koronacją królewskiej oblubienicy. Wspaniała srebrna moneta o wyjątkowym owalnym kształcie stanowi portret obojga kochanków, do stworzenia którego wykorzystane zostały obrazy historyczne. Całości dopełnia bogato zdobione obramowanie, uwieńczone kryształem SWAROVSKI ELEMENTS.

Awers

Zygmunt II August & Barbara Radziwiłłówna, 1 dolar, Seria: Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne

W centralnej części monety – wizerunek Zamku Dolnego w Wilnie. Z lewej strony – profilowany portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Powyżej – nominał: 1 DOLLAR. Na dole wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 2014 (rok emisji), znak menniczy: m/w, próba srebra: Ag 999.

Rewers

Zygmunt II August & Barbara Radziwiłłówna, 1 dolar, Seria: Najpiękniejsze Polskie Historie Miłosne

Rewers przedstawia portret Zygmunta II Augusta oraz Barbary Radziwiłłówny w kunsztownej ramie. Z lewej strony – zdobienie kryształem SWAROVSKI ELEMENTS. Na górze – napisy: Zygmunt August/Barbara Radziwiłłówna.