Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Cyprian Norwid, 10 zł

Cyprian Norwid, 10 zł

PRODUKT ARCHIWALNY

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tego produktu
prosimy o kontakt z pracownikiem Mennicy Polskiej.

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Nominał:
  10 zł
 • Metal:
  Ag 925
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 28 000 szt.
 • Rok emisji:
  2013

Unikalna moneta, upamiętniająca postać prominentnego pisarza i artysty – Cypriana Norwida.

 • Wyjątkowa pozycja kolekcjonerska
 • Wykonana ze srebra wysokiej próby – Ag 925
 • Innowacyjne wykonanie – pierwsza polska moneta z hologramem 3D
 • Niezapomniany prezent dla miłośnika kultury i literatury
 • Unikalność gwarantowana limitowanym nakładem
 • Prawny środek płatniczy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej


Cyprian Norwid był wszechstronnym i oryginalnym poetą, prozaikiem, dramatopisarzem, rzeźbiarzem, rysownikiem i malarzem. Ten wybitny myśliciel drugiej generacji pisarzy romantyzmu dążył do oddziaływania na rodaków zarówno w zniewolonym kraju, jak i poza nim. Artysta stworzył jedną z najciekawszych, niezależnych myślowo koncepcji artystyczno-filozoficznych oraz społeczno-cywilizacyjnych w historii kultury polskiej. W 1846 roku w Berlinie Norwid został osadzony w więzieniu za odmowę współpracy z rosyjskim wywiadem. Przeważającą część życia na emigracji artysta spędził w Paryżu, gdzie zmarł osamotniony w Domu św. Kazimierza.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Cyprian Norwid, 10 zł

W centralnej części monety – półprofilowy, hologramowy portret Cypriana Norwida. Z prawej strony, wzdłuż otoku – napis: 1821 – 1883 (rok narodzin – rok śmierci Norwida). Z prawej strony – napis: Cyprian Norwid (imię i nazwisko pisarza, nazwa monety).

Awers

Cyprian Norwid, 10 zł

W centralnej części awersu – stylizowany wizerunek pegaza, nawiązujący do dzieła Cypriana Norwida pod tytułem „Pegaz”, podpisany autografem artysty. Poniżej – napis: 10 ZŁ (nominał monety). Z prawej strony – wizerunek orła białego z godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wzdłuż otoku – napisy – RZECZPOSPOLITA POLSKA (kraj emisji), 2013 (rok emisji).