Szanowny Kliencie,
informujemy, że wprowadzamy w naszym sklepie stałą ofertę bezpłatnych przesyłek kurierskich wszystkich zamówień ze sklepu, dlatego aktualizujemy postanowienia regulaminu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 29 maja 2019 r., a do czasu jego wejścia w życie obowiązuje promocja „darmowej dostawy”, w której również nie płaci się za koszty przesyłki.

Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji (PDF, 509 KB)

Młode zwierzęta: Dudek

Dudek, seria: Młode zwierzęta

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Ag 925
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  2 000 szt.
 • Rok emisji:
  2010

Czwarty numizmat z serii „Młode Zwierzęta”, prezentującej najpiękniejsze i najciekawsze gatunki świata zwierząt. Dotychczas wyemitowano numizmaty z wizerunkiem jaszczurki zielonej, wilka szarego, żółwia błotnego i dudka. Kolejnym tematem z serii będzie jeż.

Do każdego numizmatu dołączony jest folder emisyjny z bogatym opisem gatunku

Dudek (Upupa epops) – bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny średniej wielkości ptak wędrowny zamieszkujący całą południową i środkową Europę oraz środkową i południową Azję. Na zimę ptak ten opuszcza północne tereny swojego zasięgu i kieruje się do środkowej i północno- zachodniej Afryki. W Polsce dudek przebywa od kwietnia do września – października.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Dudek, seria: Młode zwierzęta

Z lewej strony wizerunek młodych dudków, wychylających się z dziupli, z prawej strony zarys wizerunku dorosłego dudka karmiącego młode. W otoku napis: DUDEK / UPUPA EPOPS

Awers

Dudek, seria: Młode zwierzęta

Stylizowany wizerunek godła RP, przysłonięty przez głowę orła. W otoku napis: MŁODE ZWIERZĘTA / MENNICA POLSKA 2010.