Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych oraz celem uzyskania jego większej przejrzystości, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Istotne zmiany dotyczą usunięcia z regulaminu informacji o przetwarzaniu numeru NIP naszych klientów celem wyeliminowania wątpliwości co do możliwości dokonywania za pośrednictwem naszego sklepu internetowego zakupu towarów przez przedsiębiorców - informujemy, że nasz sklep internetowy jest dedykowany dla konsumentów. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą zainteresowane zakupem towarów dostępnych w sklepie zapraszamy do kontaktu zgodnie z informacją dostępną pod adresem inwestycje.mennica.com.pl/kontakt/. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 02.03.2021 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.

Goryl górski, 1 dolar, SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt (Srebrna Moneta)

Goryl górski, 1 dolar, Seria: SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  2000 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Mennica Polska prezentuje szóstą już monetę z serii poświęconej zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Seria ta została stworzona, aby przypominać o szczególnej trosce, którą my jako ludzie powinniśmy otaczać wymierające gatunki świata fauny.

 • Wykonana ze srebra wysokiej próby 999
 • Innowacyjne zdobienie – wielobarwny druk cyfrowy
 • Limitowany, niski nakład – 2000 szt.
 • Nowozelandzki prawny środek płatniczy
 • Certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej


Na monecie wyróżnia się wiernie odwzorowany wizerunek goryla, a miejsce występowania  tego gatunku ozdobiono dodatkowo imitującym lupę kryształem SWAROVSKI ELEMENTS.

Moneta oferowana jest w oryginalnym, kolorowym etui z sylwetkami zwierząt, które ukażą się w serii. Monetę wraz z etui umieszczono w pudełku z wizerunkiem goryla, stworzonym specjalnie dla tej pozycji.

Ten ważny dla ludzkości temat został w nadzwyczajny sposób przedstawiony na monecie, która jest doskonałym prezentem dla miłośników zwierząt.

Awers

Goryl górski, 1 dolar, Seria: SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II autorstwa brytyjskiego rzeźbiarza, Ian Rank-Broadley’a.  Poniżej – napisy: Ag 999 (próba srebra) i znak menniczy: m/w. W otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent),  1 DOLLAR (nominał – 1 dolar), rok emisji (2014).

Rewers

Goryl górski, 1 dolar, Seria: SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt

W centralnej części monety – wizerunki małego i dorosłego przedstawiciela gatunku w otoczeniu liści tropikalnych roślin, wykonane w technologii druku cyfrowego. Poniżej, z lewej strony – mapa, ukazująca miejsce występowania goryla górskiego. Wzdłuż rantu – napisy w języku angielskim: ENDANGERED ANIMAL SPECIES (nazwa serii), MOUNTAIN GORILLA (nazwa monety).