Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

10 kopiejek z 1860 roku, 1 Dolar, Seria: Historia polskiego znaczka pocztowego

10 kopiejek z 1860 roku, 1 dolar, Seria: Historia polskiego znaczka pocztowego

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  rant ząbkowany
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  40 x 28 mm
 • Masa:
  28,28 g
 • Nakład:
  999 sztuk
 • Rok emisji:
  2013

Opis

Srebrna moneta kolekcjonerska z wizerunkiem pierwszego polskiego znaczka pocztowego łączy kunszt menniczy z historią polskiej filatelistyki.

Każda moneta zapakowana jest w eleganckie okolicznościowe etui. Do każdej z nich dołączony został certyfikat autentyczności.

Moneta wyemitowana w ekskluzywnym nakładzie 999 sztuk.

Awers

10 kopiejek z 1860 roku, 1 dolar, Seria: Historia polskiego znaczka pocztowego

W centralnym miejscu awersu widnieje wizerunek wozu pocztowego z XIX wieku, nad nim trąbka pocztowa, a w tle zarys granic Królestwa Polskiego. Ząbkowany rant monety, nawiązuje do perforacji obrzeżenia znaczka pocztowego.

Rewers

10 kopiejek z 1860 roku, 1 dolar, Seria: Historia polskiego znaczka pocztowego

Na rewersie techniką wielobarwnego tampondruku wykonano wizerunek pierwszego polskiego znaczka pocztowego o nominale 10 kopiejek, zwanego „Polska nr 1”. Poniżej, w reliefie, historyczne koperty oraz stempel pocztowy z numerem „1” z 1860 roku.