Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej: Grzegorz Ciechowski, 10 zł (srebrna moneta)

Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej: Grzegorz Ciechowski, 10 zł

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Nominał:
  10 zł
 • Metal:
  Ag 925
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  28,20 x 28,20 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 30 000 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Zapoczątkowana w 2009 roku seria monet Narodowego Banku Polskiego „Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej” upamiętnia najwybitniejszych twórców rodzimej sceny muzycznej. Piąta okolicznościowa moneta o nominale 10 zł dedykowana została „poecie polskiego rocka” – Grzegorzowi Ciechowskiemu.

 • Wartość pamiątkowa
 • Atrakcyjna stylistyka
 • Ograniczony nakład
 • Doskonały prezent dla fanów Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika


Grzegorz Ciechowski był wszechstronnie utalentowanym artystą – kompozytorem, wokalistą, instrumentalistą, producentem muzycznym i liderem zespołu Republika. Solową działalność estradową prowadził pod pseudonimem Obywatel G.C. Jako Grzegorz z Ciechowa pierwszy przemycił do polskiej muzyki rozrywkowej motywy muzyki folk, torując tym samym drogę takim zespołom jak Brathanki czy Golec uOrkiestra.

Ciechowski był artystą nietuzinkowym i wyjątkowo twórczym, o czym świadczą jego liczne bestsellery płytowe. Drapieżne, industrialne brzmienia zespołu Republika wniosły nową jakość do polskiej muzyki popularnej. Teksty Ciechowskiego często przedstawiają jednostkę w konfrontacji z systemem. Nic też dziwnego, że takie utwory, jak „Biała flaga”, „Kombinat” czy „Mamona” do dziś nie straciły na aktualności.

Awers

Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej: Grzegorz Ciechowski, 10 zł

Lewa strona monety przedstawia wizerunek płyty analogowej. Po prawej stronie w górnym rogu widnieje wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczpospolitej Polskiej. Pod nim – rok emisji: 2014. W lewym dolnym rogu – nominał: 10 ZŁ. Po środku – prostopadły napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA.

Rewers

Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej: Grzegorz Ciechowski, 10 zł

W centralnej części monety – wizerunek okładki płyty Grzegorza Ciechowskiego „Obywatel świata”. Wzdłuż rantu – napisy: GRZEGORZ CIECHOWSKI/HISTORIA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ. Dotychczas w serii „Historia polskiej muzyki rozrywkowej” ukazały się monety upamiętniające: Czesława Niemena (2009 r.), Krzysztofa Komedę (2010 r.), Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego (2011 r.) oraz Agnieszkę Osiecką (2013 r.).