Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Królowa Emnilda, Żona Bolesława I Chrobrego, 1 dolar, Seria: Wybranki polskich władców

Królowa Emnilda, Żona Bolesława I Chrobrego, 1 dolar, Seria: Wybranki polskich władców

790,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary nowozelandzkie
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  wysoki relief
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  45,00 mm
 • Masa:
  2 oz
 • Nakład:
  499 szt.
 • Rok emisji:
  2016

Emnilda słowiańska, córka zachodniosłowiańskiego księcia Dobromira, była trzecią żoną Bolesława I Chrobrego. Małżeństwo zawarte ok. 987 roku i trwające aż do śmierci królowej było udane i trwałe. Zrodziło się z niego pięcioro dzieci – trzy córki i dwóch synów. Najstarszy z nich, Mieszko II Lambert, wstąpił na tron polski w 1025 roku.

 • Kolekcja zainspirowana osiemnastowieczną serią medalową z wizerunkami polskich władców
 • Wartość pamiątkowa i historyczna
 • Ograniczony nakład – tylko 499 sztuk!
 • Wspaniały pomysł na prezent
 • Eleganckie etui ze specjalnie zaprojektowaną obwolutą

WSPÓŁCZESNA KONTYNUACJA SERII MEDALOWEJ, STWORZONEJ NA ZLECENIE KRÓLA STANISŁAWA AUGUSTA PONIATOWSKIEGO

 

Emnilda była kobietą dobrą, miłosierną i bogobojną, mającą pozytywny wpływ na swego porywczego męża. Fakt ten potwierdzają kroniki Thietmara z Merseburga i Galla Anonima. Emnilda miała też wpływ na sprawy państwowe. Prawdopodobnie w 1013 roku królowa u boku Bolesława I Chrobrego brała udział w zjeździe w Marseburgu w celu umocnienia władzy swego najstarszego syna. Przypuszcza się, że dzięki wstawiennictwu Emnildy jej syn wstąpił na tron polski, a syn Bolesława Chrobrego Bezprym został odsunięty od władzy.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Królowa Emnilda, Żona Bolesława I Chrobrego, 1 dolar, Seria: Wybranki polskich władców

W centralnej części monety – portret królowej Emnildy, żony Bolesława I Chrobrego. Wzdłuż otoku – nazwa monety: KRÓLOWA EMNILDA ŻONA BOLESŁAWA I CHROBREGO.

Awers

Królowa Emnilda, Żona Bolesława I Chrobrego, 1 dolar, Seria: Wybranki polskich władców

Z lewej strony – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Obok, z lewej strony – napis – NIUE ISLAND (emitent). Z prawej strony – napisy: ELIZABETH II, 2 DOLLARS (nominał), 2016 (rok emisji), m/w (znak menniczy), Ag 999 (próba srebra). Wzdłuż otoku – stylizowana powierzchnia dekoracyjna: ornament, insygnia królewskie.