Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Jajo Kolej Transsyberyjska, 2 dolary, Seria: Carskie Jaja Fabergé (Srebrna Moneta)

Jajo Kolej Transsyberyjska, 2 dolary, Seria: Carskie Jaja Fabergé

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary nowozelandzkie
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  selektywne złocenie
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  41,60 x 55,60 mm
 • Masa:
  56,56 g
 • Nakład:
  do 7000 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Moneta poświęcona jednemu z najcenniejszych dzieł sztuki  jubilerskiej – wyjątkowa pozycja w każdej kolekcji!  

Mennica Polska prezentuje monetę „Jajo Kolej Transsyberyjska” z serii upamiętniającej słynne jaja powstałe w pracowni rosyjskiego jubilera, Petera Carla Fabergé. Te małe dzieła sztuki stworzone na zamówienie rosyjskich carów od ponad 100 lat są dla nas symbolem ekstrawagancji i luksusu.

 • Stylistyka monety i opakowania charakterystyczna dla XIX wieku
 • Srebro próby 925 
 • Masa – aż 56,56 gram
 • Selektywne złocenie przy użyciu najnowocześniejszych maszyn
 • Oryginalny, eliptyczny kształt
 • Atrakcyjne etui ze złotym ornamentem


Jajo „Kolej Transsyberyjska” było podarunkiem wielkanocnym od ostatniego cara Rosji, Mikołaja II dla jego małżonki, carycy Aleksandry Fiodorowny. Powstanie w 1900 roku jaja, zostało zainspirowane niezwykle ważnym wydarzeniem otwarcia Kolei Transsyberyjskiej łączącej europejską część Rosji z Władywostokiem. Wnętrze jaja zawiera miniaturową replikę lokomotywy parowej z pięcioma wagonami. Miniaturowy pociąg jest nie tylko czarującym dziełem sztuki jubilerskiej lecz również działającym modelem pojazdu, nakręcanym złotym kluczem. Jajo „Kolej Transsyberyjska” obecnie przechowywane jest w jednym z najstarszych muzeów Moskwy – Zbrojowni kremlowskiej. 

Awers

Jajo Kolej Transsyberyjska, 2 dolary, Seria: Carskie Jaja Fabergé

W dolnej części monety – otwarte jajo „Wiosenne Kwiaty” (1899-1903) z miniaturą koszyka, zawierającego bukiet anemonów. Powyżej – portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II oraz napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II) i znak menniczy: m/w. Dookoła – dekoracyjny, neorokokowy ornament. Wzdłuż rantu – nazwa emitenta: NIUE ISLAND, 2 DOLLARS (nominał – 2 dolary), Ag 925 (próba srebra) i rok emisji – 2014.

Rewers

Jajo Kolej Transsyberyjska, 2 dolary, Seria: Carskie Jaja Fabergé

Na pierwszym planie – wizerunek „Jaja Kolej Transyberyjska” z elementami podstawy i wierzchniej części, platerowanymi 24-karatowym złotem. Poniżej –  wizerunek złotego pociągu i napis: FABERGÉ EGGS. W tle środkowej części monety – kontur mapy Rosji. Wzdłuż górnego rantu monety – napis: TRANS SIBERIAN. W tle górnej części monety – powierzchnia dekoracyjna stylizowana na zasłonę w stylu pałacowym.