Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Jan Paweł II, 2 dinery (Złota Moneta)

Jan Paweł II, 2 dinery

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Księstwo Andory
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Au 900
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  12,00 mm
 • Masa:
  1 g
 • Nakład:
  do 10 000 szt.
 • Rok emisji:
  2010
 • Obrzeże:
  gładkie

Opis

Mennica Polska prezentuje złotą monetę kolekcjonerską „Jan Paweł II”. Moneta została wyemitowana przez Księstwo Andory z okazji 32. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Mennica Polska wybija monetę w nakładzie do 10 000 szt., na krążkach monetarnych Au 900, stemplem lustrzanym.

Uważany za jedną z najwybitniejszych osobowości 20 wieku, Jan Paweł II (18 maj 1920 – 2 kwiecień 2005) poświęcił swój pontyfikat na szerzeniu chrześcijaństwa na świecie. Szczególnie zaangażowany w naukę, skupiał również swoją uwagę na młodzieży oraz aktywie pracował nad otwartym i tolerancyjnym dialogiem z innymi grupami religijnymi. Jan Paweł II istotnie zaznaczył swoją obecność w historii i bez wątpienia będzie zapamiętany jako przywódca duchowy, któremu najbliższe były idee światowego pokoju i sprawiedliwości.

Awers

Jan Paweł II, 2 dinery

W centrum – herb Andory. Pod nim – znak menniczy (m/w). Pod herbem – nominał monety: 2 D. (2 Dinery) oraz rok emisji (2010). Powyżej, wzdłuż brzegu monety – napis w języku katalońskim: PRINCIPAT D’ANDORRA (Księstwo Andory).

Rewers

Jan Paweł II, 2 dinery

W centralnej części monety – wizerunek twarzy Jana Pawła II z początków pontyfikatu. Poniżej – odlew odręcznego podpisu papieża w języku polskim: JAN PAWEŁ II.