Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Kiwi, 2 dolary (Srebrna Moneta)

Kiwi, 2 dolary

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary nowozelandzkie
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  selektywne złocenie, kryształy SWAROVSKI ELEMENTS
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  41,56 x 55,56 mm
 • Masa:
  78,00 g
 • Nakład:
  do 4444 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Mennica Polska z przyjemnością prezentuje ekskluzywną monetę z wizerunkiem jednego z najwybitniejszych dzieł, powstałych w pracowni Fabergé – figurki “Kiwi”.

 • Wykonana ze srebra próby 999
 • Zdobiona selektywnym złoceniem i SWAROVSKI ELEMENTS
 • Wizerunek figurki „Kiwi”, przedstawiony na wysokim reliefie
 • Unikalność gwarantowana limitowanym nakładem – jedyne 4,444 szt.
 • Oferowana w eleganckim etui, zaprojektowanym specjalnie dla tej monety


Dzięki zachwycającemu designowi, stworzonemu z zastosowaniem nowoczesnych technologii menniczych, moneta stanowi chlubę każdego kolekcjonera. Urok tej wyjątkowej monety o niespotykanym, owalnym kształcie dopełnia wysoki relief, na którym przedstawiono figurkę „Kiwi”. Wysoki kunszt wykonania czyni z monety symbol ekstrawagancji i luksusu, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających koneserów sztuki monetarnej.

Statuetka „Kiwi” powstała w latach 1899-1903 pod okiem jednego z najbardziej uznanych pracowników Petera Carla Fabergé – Michała Perchina. Korpus figurki wykonany został z agatu, co w pełni odzwierciedlało charakterystyczną dla osiemnastowiecznej Rosji modę na przedmioty wytworzone z kamieni półszlachetnych. Nogi i dziób wykonano ze złota; oczy figurki zdobiły rubiny nadające jej realistyczny wygląd. Figurka “Kiwi” uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł powstałych w pracowni Fabergé.

Awers

Kiwi, 2 dolary

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, otoczony ramką dekoracyjną. Poniżej – znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku  –  napisy: NIUE ISLAND (emitent), 2014 (rok emisji), Ag 999 (próba srebra), ELIZABETH II oraz nominał: 2 DOLLARS (2 dolary).

Rewers

Kiwi, 2 dolary

Rewers prezentuje wizerunek figurki „Kiwi” na wysokim reliefie, której oczy i dziób ozdobione zostały w technologii selektywnego złocenia. Powyżej – napis: KIWI (nazwa monety). Wzdłuż otoku – stylizowane ornamenty zdobione kryształami SWAROVSKI ELEMENTS.