Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Klipa kanonizacyjna (medal srebrzony oksydowany)

Klipa kanonizacyjna

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Metal:
  Tombak srebrzony, oksydowany
 • Stempel:
  zwykły
 • Wymiary:
  35,00 x 35,00 mm
 • Nakład:
  500 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Mennica Polska prezentuje wyjątkowy numizmat stworzony w hołdzie Janowi Pawłowi II z okazji Jego kanonizacji.

Klipa obfituje w motywy związane z duszpasterską drogą Jana Pawła II. Awers numizmatu symbolizuje silną więź łączącą papieża z Maryją oraz pierwszą pielgrzymkę do ojczyzny, podczas której ustanowił Ją Opiekunką i Orędowniczką Polski. Na rewersie ukazano symbole wielkiej wiary i patriotyzmu papieża.

 • Wysoka wartość pamiątkowa, podarunkowa i kolekcjonerska
 • Oryginalny kształt rombu
 • Atrakcyjna stylistyka
 • Unikalność gwarantowana niskim nakładem


Oferowany jest w atrakcyjnym opakowaniu z dedykowaną obwolutą oraz certyfikatem Mennicy Polskiej, potwierdzającym autentyczność i najwyższą jakość wykonania numizmatu.

Posługa Jana Pawła II w stolicy św. Piotra w Rzymie trwała 27 lat, a Jego pontyfikat zaznaczył się całym pasmem wybitnych dokonań. Papież Polak odegrał wielką rolę w upadku komunizmu w Europie Wschodniej i znacznie przyczynił się do poprawy stosunków między Kościołem katolickim i wyznawcami innych religii. Znane są liczne podania o uzdrowieniach dokonanych za wstawiennictwem Jana Pawła II, które ostatecznie doprowadziły do Jego kanonizacji. Unikalny numizmat upamiętniający to doniosłe wydarzenie stanie się chlubną pozycją w Państwa kolekcji.

Awers

Klipa kanonizacyjna

Na awersie numizmatu zaprezentowano papieża Jana Pawła II w czasie modlitwy. W tle – wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej z Dzieciątkiem Jezus. Z lewej strony, wzdłuż wewnętrznego otoku – dewiza Jana Pawła II, a zarazem fragment modlitwy do Najświętszej Marii Panny: „TOTUS TUUS” („Cały Twój”). W dolnym rogu klipy – znak menniczy: m/w. W pozostałych rogach – wzory dekoracyjne.

Rewers

Klipa kanonizacyjna

W centralnej części numizmatu – księga symbolizująca Pismo Święte na tle konturu mapy Polski. Poniżej – data kanonizacji Jana Pawła II: 27 IV 2014. Z lewej strony, wzdłuż wewnętrznego otoku – napisy: KANONIZACJA, JAN PAWEŁ II. W dolnym rogu numizmatu – elementy, zaczerpnięte z tarczy herbu Jana Pawła II: złoty krzyż łaciński oraz litera M, oznaczająca Maryję.