Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Krugerrand 1 oz - edycja limitowana - 50 rocznica

Krugerrand 1 oz - edycja limitowana - 50 rocznica

5 275,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  South African Mint
 • Producent:
  Rand Refinery
 • Metal:
  Au 916,6 / 999,9
 • Wymiary:
  32,61 mm
 • Masa:
  33,9 / 31,1 g
 • Nakład:
  nakład limitowany

Jubileuszowa odsłona kultowej monety inwestycyjnej.

Krugerrandy są najpopularniejszymi monetami bulionowymi na świecie. W 2017 roku te słynne monety obchodzą swą 50. rocznicę. By uczcić ten fakt, Rand Refinery wybiła jubileuszową emisję kultowych Krugerrandów, na których (obok wizerunku prezydenta Paula Krugera na awersie i charakterystycznej antylopy na rewersie) widnieje jubileuszowa sygnatura „1967/2017/50 YEAR ANNIVERSARY”.

Dlaczego warto kupić jubileuszowe Krugerrandy?

 • każda moneta to uncja (31,10 g) złota
 • edycja jubileuszowa  o limitowanym nakładzie
 • moneta bulionowa produkowana przez Rand Refinery – jedną z najbardziej znanych rafinerii świata
 • ekskluzywna jubileuszowa sygnatura
 • szybka dostawa

Krugerrand w pigułce

Pierwsze Krugerrandy zostały wybite w 1967 roku. Południowoafrykańskie monety inwestycyjne szybko zaczęły cieszyć się wielką popularnością wśród inwestorów na całym świecie. Szacuje się, że do roku 1980 Krugerrandy zaspokajały 90 procent rynku monet bulionowych. Krugerrandy bite są z 22-karatowego złota (innymi słowy – złota próby 916). Monety zawdzięczają swą charakterystyczną czerwonawą barwę domieszce miedzi (8,3%), która zwiększa twardość stopu i chroni monetę przed uszkodzeniami. Każdy Krugerrand zawiera dokładnie jedną uncję złota (lub odpowiednio ½, ¼ lub 1/10 uncji złota), a ich masa całkowita jest zwiększona o ilość miedzi w stopie.

czytaj więcej zwiń

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

gwarantujemy odkupienie złota w bardzo dobrej cenie

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją