Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Albrecht Dürer, 10 dinerów, Seria: Malarze Świata

Albrecht Dürer, 10 dinerów, Seria: Malarze Świata

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Księstwo Andory
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  10 dinerów
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  tampondruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  40 x 28 mm
 • Masa:
  28,28 g
 • Nakład:
  do 15 000 szt.
 • Rok emisji:
  2010

Opis

“Malarze świata” to międzynarodowa, niezwykła seria srebrnych monet kolekcjonerskich, która została rozpoczęta w 2006 roku.

Kolekcja wspaniałych dzieł sztuki jest dedykowana najbardziej znanym malarzom na świecie. Wszystkie monety mają kształt prostokąta i przedstawiają poszczególne wizerunki malarzy oraz wybrane reprodukcje części ich znakomitych obrazów.

Popularna wśród kolekcjonerów seria srebrnych monet kolekcjonerskich „Malarze Świata”, rozpoczęta w 2006 roku, wzbogaciła się o kolejną wyemitowaną przez Księstwo Andory, siódmą monetę poświęconą wybitnemu niemieckiemu malarzowi Albrechtowi Dürerowi. Albrecht Dürer (21.05.1471 – 6.04.1528) jest uważany za najwybitniejszego przedstawiciela renesansu północnego i jednego z najlepszych grafików wszechczasów. Jest znany z dzieł o tematyce religijnej, licznych portretów i autoportretów. Został doceniony za ogromny wkład włożony w rozwinięcie techniki trawienia. Mennica Polska dla uatrakcyjnienia monety postanowiła zastosować, wyróżniającą się na tle kolekcji, metodę trawienia.

Awers

Albrecht Dürer, 10 dinerów, Seria: Malarze Świata

Środkowa część monety przedstawia miedzioryt „Adam i Ewa” – jedną z najsławniejszych rycin autorstwa Albrechta Dürera. Po lewej stronie – pionowy napis w języku katalońskim „PRINCIPAT D’ANDORRA” (Księstwo Andory), w dolnej części (po lewej) herb państwowy Andory, a pod nim znak menniczy „MW”. Pod ryciną „Adam i Ewa”, z prawej strony, rok emisji: 2010 oraz nominał monety 10 D. (dinerów).

Rewers

Albrecht Dürer, 10 dinerów, Seria: Malarze Świata

W lewej części monety: autoportret Albrechta Dürera. Poniżej– stylizowana inskrypcja „Albrecht Dürer 1471-1528” (data urodzin i śmierci malarza). W tle – obraz jego pędzla „Adoracja Świętej Trójcy”.