Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Berneński pies pasterski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Psy

Berneński pies pasterski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Psy

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2015

Opis

Mennica Polska z radością informuje o pojawieniu się nowej monety z serii „Przyjaciele Człowieka – Psy”. Bohaterem niniejszej edycji jest berneński pies pasterski, rasa ciesząca się rosnącą popularnością wśród miłośników czworonogów. I nie bez powodu!

 • Wspaniała pamiątka dla wszystkich wielbicieli psów!
 • Wykonana ze srebra najwyższej próby
 • Innowacyjne zdobienie drukiem cyfrowym
 • Limitowany nakład – tylko 999 sztuk!
 • Na opakowaniu bohater monety – berneński pies pasterski


Berneński pies pasterski to mądry, spokojny i oddany towarzysz rodziny. Psy te mają mocną budowę i bujną sierść o charakterystycznym symetrycznym umaszczeniu. Choć berneńczyk może wzbudzić respekt swoją masywną posturą, w rzeczywistości to uroczy pieszczoch, wprost stworzony do przytulania i wspólnych zabaw. Kolejna moneta z serii „Przyjaciele Człowieka – Psy”, poświęcona tej wyjątkowo miłej i opiekuńczej rasie, na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom czworonogów! Wykorzystanie nowoczesnej metody zdobienia drukiem cyfrowym sprawia, że przedstawiony na monecie kolorowy wizerunek berneńczyka jest niezwykle realistyczny. Srebrna moneta znajduje się w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu, przedstawiającym dorosłego przedstawiciela rasy.

 

Awers

Berneński pies pasterski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Psy

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – próba srebra (Ag 999) i znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II), NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał) oraz rok emisji: 2015.
 

Rewers

Berneński pies pasterski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Psy

Na pierwszym planie – kolorowy wizerunek berneńskiego psa pasterskiego wykonany w technologii druku cyfrowego. W tle – wizerunek przedstawiciela gatunku w reliefie na tle górskiego krajobrazu. W otoku – nazwa monety w języku polskim i angielskim: BERNEŃSKI PIES PASTERSKI/BERNESE MOUNTAIN DOG.