Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Kot syjamski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Koty (Srebrna Moneta)

Kot syjamski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Koty

Cena produktu:
249,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  lustrzany
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  1500 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Mennica Polska z przyjemnością prezentuje Państwu monetę z serii „Przyjaciele Człowieka – Koty”, stworzoną z myślą o miłośnikach kotów syjamskich.

Zachwycająca moneta z wielobarwnym wizerunkiem kota syjamskiego zdobionym kryształami to prezent, którego nie sposób zapomnieć.

 • Wykonana ze srebra wysokiej próby
 • Zdobiona kryształami SWAROVSKI ELEMENTS i tampondrukiem
 • Unikalność gwarantowana niskim nakładem – jedyne 1500 sztuk
 • Oferowana w opakowaniu stworzonym na wyłączność
 • Autentyczność potwierdzona certyfikatem


Niesamowite piękno kota syjamskiego połączone z roztaczaną przez niego magiczną aurą czyni z monety pozycję, która doda blasku każdej kolekcji.

Koty syjamskie pochodzą z Dalekiego Wschodu. Pierwsza wzmianka o kotach tej rasy pochodzi z 16 wieku. Zgodnie z legendą oczy kotów syjamskich powstały jako dar od bogów, złożony im w podzięce za obronę ołtarzy świątyni przez rabunkiem barbarzyńców. Nazywane są kotami królewskimi Syjamu, w którym pełniły rolę strażników królewskich pałaców. Koty syjamskie od wieków towarzyszą ludziom, będąc dla nas wdzięcznym symbolem dumy i elegancji.

Awers

Kot syjamski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Koty

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, zgodny ze standardem emitenta. Poniżej – oznaczenie próby srebra (Ag 999) i znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II), NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2014 (rok emisji).

Rewers

Kot syjamski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Koty

Na pierwszym planie – wielobarwny wizerunek kota syjamskiego z oczami zdobionymi SWAROVSKI ELEMENTS. W tle – wizerunek kota syjamskiego na reliefie. Powyżej – półokrągłe napisy: SIAMESE CAT / KOT SYJAMSKI (nazwa monety w języku polskim i angielskim).  Wzdłuż otoku – elementy dekoracyjne w postaci śladów kocich łap.