Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Storczyk, 10 rubli, Seria: Urok kwiatów

Storczyk, 10 rubli, Seria: Urok kwiatów

197,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Narodowy Bank Republiki Białoruś
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  10 rubli
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  tampondruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 8000 szt
 • Rok emisji:
  2013

Mennica Polska przedstawia nową serię dziesięciu srebrnych monet kolekcjonerskich – „Urok kwiatów” z wizerunkami najpiękniejszych i najpopularniejszych kwiatów na świecie.

Rewers każdej z monet ozdobiony jest wielobarwnym tampondrukiem przedstawiającym kwiat, któremu poświęcona jest dana moneta. Na awersie zaś pokazano kwiat, który znajdzie się na następnej monecie z serii. Serię rozpoczęła królowa kwiatów - „Róża”, a kolejną jest „Storczyk”. Każda moneta zapakowana jest w okolicznościowy blister, zaprojektowany specjalnie do tej przepięknej serii.

Orchidea jest symbolem delikatności oraz elegancji. Znana i uprawiana w Chinach od tysięcy lat, w Europie pojawiła się stosunkowo niedawno, bo dopiero w XVIII wieku. Zarówno majestatyczny wygląd jak i specjalna technika uprawy powodują, że storczyki powszechnie uważane są za arystokratów pośród kwiatów. Sam Konfucjusz zachwycał się zapachem orchidei, a na ich określenie użył znaku ‘lan’ oznaczającego piękno i doskonałość. Według starożytnej legendy, ten zachwycające kwiaty zrodziły się z upuszczonych sandałów greckiej bogini Afrodyty.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Storczyk, 10 rubli, Seria: Urok kwiatów

W centralnym miejscu, wykonany w wielobarwnej technice tampondruku, wizerunek kwiatu storczyka. W tle powtórzony element kwiatu storczyka wykonany w reliefie. Z lewej strony, w otoku, łacińska nazwa kwiatu – ORCHIDACEAE.

Awers

Storczyk, 10 rubli, Seria: Urok kwiatów

W centralnej części monety wizerunek bukietu kwiatów z leżącymi obok owocami – brzoskwiniami oraz winogronem. Obok, wykonany w wielobarwnej technice tampondruku, wizerunek kwiatu lilii (zapowiedź następnego tematu z serii). W górnej części herb emitenta. W otoku napis: РЭСПУБЛIКА БЕЛАРУСЬ (Republika Białoruś). W dolnej części również w otoku: nominał 10 РУБЛЁЎ (10 rubli), rok emisji 2013, sygnatura MW oraz próba srebra Ag 925.