Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Wielkie piramidy, 15 dolarów (Srebrna Moneta)

Wielkie piramidy, 15 dolarów

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  15 dolarów nowozelandzkich
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  35,00 x 35,00 x 22,00 mm
 • Masa:
  93,3 g
 • Nakład:
  do 2222 szt.
 • Rok emisji:
  2014
 • Kształt:
  piramida

Opis

Wyjątkowe dzieło sztuki monetarnej – jedyna i niepowtarzalna moneta w kształcie piramidy.

 • Moneta w kształcie piramidy!
 • 3 uncje srebra wysokiej próby!
 • Niski nakład – tylko 2222 sztuki
 • Nowozelandzki prawny środek płatniczy
 • Autentyczność potwierdzona certyfikatem Mennicy Polskiej


Ta kunsztownie wykonana moneta jest wynikiem geniuszu łączącego projektantów dwóch odległych epok – współczesności i starożytności. Utrzymana w stylistyce starożytnego Egiptu, zachwyca staroegipskimi detalami – wiernym odzwierciedleniem wizerunków trzech wielkich faraonów oraz motywami z grobu królowej Hetepheres i posągu Nofret z Meidum.

Moneta zamknięta jest w specjalnej  kapsule i umieszczona w atrakcyjnym, rozkładanym opakowaniu umożliwiającym jej efektowną ekspozycję. Dodatkowo opakowanie zostało ozdobione starożytnymi motywami.

Wielkie Piramidy z Gizy to jedne z największych i najstarszych architektonicznych osiągnięć ludzkości. Stworzone dla faraonów Chufu, Chefren i Menkaure fascynują nas swą doskonałością, uświadamiając potęgę umysłów projektantów sprzed niemal pięciu tysięcy lat. Te niezwykłe perły starożytnego Egiptu niszczone przez słońce, wiatr, ujemne temperatury, wilgoć i burze piaskowe, przetrwały tysiące lat, stając się symbolem wysoko rozwiniętej cywilizacji – symbolem boskości faraonów.

Awers

Wielkie piramidy, 15 dolarów

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, zgodny ze standardem emitenta. Z prawej strony – sygnatura Mennicy Polskiej: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: NIUE ISLAND (emitent), 2014 (rok emisji), 15 DOLLARS (nominał) i próba srebra: Ag 999. Z prawej i lewej strony – pionowy napis: THE GREAT PYRAMIDS (nazwa monety w języku angielskim).

Rewers

Wielkie piramidy, 15 dolarów

Trzy ściany rewersu prezentują wizerunki wielkich faraonów – Chufu, Chafren i Menkaure. Na czwartej ściance ukazano elementy dekoracyjne z okresu starożytnego Egiptu, zaczerpnięte z grobu matki Chufu, królowej Hetepheres i posągu Nofret z Meidum.