Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Polska Reprezentacja Olimpijska Rio de Janeiro 2016, 200 złotych

Polska Reprezentacja Olimpijska Rio de Janeiro 2016, 200 złotych

Cena produktu:
3 900,00 zł

Produkt wyprzedany

Specyfikacja

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  200 zł
 • Metal:
  Au 900
 • Stempel:
  lustrzany
 • Masa:
  15,50 g
 • Nakład:
  do 2 000 szt.
 • Rok emisji:
  2016

Opis

Igrzyska w Rio de Janeiro (5–21 sierpnia 2016 r.) były pierwszą imprezą w Ameryce Południowej i – mimo 5-godzinnej różnicy czasu – na pewno wzbudziły nad Wisłą wielkie zainteresowanie. Nie tylko wśród kibiców sportowych.

KOLARSTWO GÓRSKIE (MTB) pełnoprawną dyscypliną sportową jest dopiero od ćwierćwiecza, a na igrzyskach olimpijskich jest obecne od Atlanty (1996). Do Polski trafiło dość szybko i z biegiem lat biało-czerwoni zaczęli odnosić w tej dyscyplinie znaczące sukcesy. Najwięcej mają ich na koncie nasze panie: Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz oraz superczempionka Maja Włoszczowska. To wicemistrzyni olimpijska z Pekinu (2008) i zdobywczyni 20 (!) medali (w tym 4 złotych) z mistrzostw świata i Europy w różnych konkurencjach MTB. Na I Igrzyskach Europejskich (Baku 2015) zdobyła brąz. W Rio powinna również być mocnym ogniwem naszej reprezentacji.

Henryk Urbaś
Polski Komitet Olimpijski

Awers

Polska Reprezentacja Olimpijska Rio de Janeiro 2016, 200 złotych

Awers: na wyodrębnionej nieregularnej płaszczyźnie: z prawej strony u dołu wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej; powyżej orła stylizowana konstelacja gwiazd nawiązująca do flagi Brazylii, wzdłuż lewej krawędzi, od dołu ku górze, półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA. U góry z prawej strony oznaczenie roku emisji: 2016, u dołu napis: 200 ZŁ. Pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w.

Rewers

Polska Reprezentacja Olimpijska Rio de Janeiro 2016, 200 złotych

Rewers: centralnie stylizowany wizerunek zawodniczki na rowerze górskim, z jej lewej i prawej strony ozdobne elementy nawiązujące do fauny i flory Brazylii. W górnej części Polski Symbol Olimpijski. Wzdłuż dolnej krawędzi półkolem napis: POLSKA REPREZENTACJA OLIMPIJSKA RIO 2016.