Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Pieta, 5 dolarów, Seria: Arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej

Pieta, 5 dolarów, Seria: Arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej

Cena produktu:
790,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  5 dolarów
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  lustrzany
 • Masa:
  62,20 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2019

Opis

Najsłynniejsza rzeźba Watykanu od dziś w Twojej kolekcji

 • dzieło Michała Anioła uwiecznione na srebrnej monecie dwuuncjowej
 • eleganckie zdobienie zgodne z najnowszymi trendami numizmatyki
 • doskonały pomysł na prezent dla miłośnika sztuki renesansu
 • ponadczasowa tematyka sztuki sakralnej

Oto moneta, która stanie się prawdziwą ozdobą Twojej kolekcji! Ponadczasowe piękno rzeźby genialnego artysty udało się uchwycić dzięki intrygującej technice zdobienia. Przyciemniona, lustrzana powierzchnia rewersu oraz rzeźba w oksydowanym reliefie wiernie oddają każdy szczegół „Piety Watykańskiej”, jednego z najpiękniejszych arcydzieł sztuki renesansu.

Awers

Pieta, 5 dolarów, Seria: Arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej

Po prawej stronie – stylizowana powierzchnia dekoracyjna. Po lewej stronie – Ag999 (próba srebra), wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley), znak menniczy. Na górze – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), Na dole – napisy: 5 DOLLARS (nominał), 2019 (rok emisji).

Rewers

Pieta, 5 dolarów, Seria: Arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej

W centralnej części monety – wizerunek rzeźby Pieta. W tle wizerunek Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie. Po prawej stronie – napis: MICHELANGELO BUONARROTI PIETA 1498-1500.