Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  1555 szt.
 • Rok emisji:
  2017

Opis

PRAWDZIWE PIĘKNO JEST ODBLASKIEM DUSZY
 „Dobroć”, „Piękno”  „Mądrość”, „Wolność”, i „Miłość” – to przenikające się wartości, tworzące alegoryczne portrety naszych dusz. Wyjątkowe monety pamiątkowe, wchodzące w skład kolekcji „Świat Twojej Duszy”, odzwierciedlają harmonię, kryjącą się w każdym z nas. Przyroda dzień po dniu maluje dla nas obrazy nieskończonego piękna. Pomyśl, jak wiele z nich wciąż czeka na odkrycie. Żyj w zgodzie z naturą, zachwyć się otaczającym Cię światem, a niczym rozkwitający kwiat uwolnisz w sobie prawdziwe piękno!

PREZENT, KTÓRY POZOSTANIE Z BLISKĄ CI OSOBĄ NA ZAWSZE!
Moneta „Piękno” zachwyca swym blaskiem oraz misternym zdobieniem. Najwyższej jakości druk cyfrowy oraz kunsztowne ornamenty sprawiają, że stanie się ona wysublimowanym sposobem na okazanie bliskiej osobie sympatii, przywiązania oraz życzliwości. Moneta oferowana jest w specjalnie zaprojektowanym etui, pozwalającym na jej elegancką ekspozycję. 

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie,
jeżeli nie nosimy go w sobie...

— Ralph Waldo Emerson

Awers

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley), znak menniczy: m/w,  próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał) 2017 (rok emisji).

Rewers

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

W centralnej części monety, na lustrzanej powierzchni – motyl siedzący na kwiecie (relief).  Pionowo – dekoracyjna wstęga ozdobiona ornamentem oraz tęczowym drukiem cyfrowym. Wzdłuż otoku – dekoracyjne pierścienie ozdobione ornamentami, wykonanymi w technologii matowienia laserowego. Na wewnętrznym pierścieniu – złociste napisy oddzielone symbolami w kształcie motyla: PIĘKNO, КРАСОТА, BEAUTY.