KOMUNIKAT

Informacja dotycząca planowanego połączenia spółki Mennica Polska S.A., jako Spółki Przejmującej, ze spółką Mennica Polska od 1766 sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz ze spółką Skarbiec Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie jako Spółkami Przejmowanymi.

Zapoznaj się z informacjami

Informacja dotycząca planowanego połączenia spółki Mennica Polska S.A., jako Spółki Przejmującej, ze spółką Mennica Polska od 1766 sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie oraz ze spółką Skarbiec Mennicy Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie jako Spółkami Przejmowanymi. Dowiedz się więcej

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

285,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  1555 szt.
 • Rok emisji:
  2017

PRAWDZIWE PIĘKNO JEST ODBLASKIEM DUSZY
 „Dobroć”, „Piękno”  „Mądrość”, „Wolność”, i „Miłość” – to przenikające się wartości, tworzące alegoryczne portrety naszych dusz. Wyjątkowe monety pamiątkowe, wchodzące w skład kolekcji „Świat Twojej Duszy”, odzwierciedlają harmonię, kryjącą się w każdym z nas. Przyroda dzień po dniu maluje dla nas obrazy nieskończonego piękna. Pomyśl, jak wiele z nich wciąż czeka na odkrycie. Żyj w zgodzie z naturą, zachwyć się otaczającym Cię światem, a niczym rozkwitający kwiat uwolnisz w sobie prawdziwe piękno!

PREZENT, KTÓRY POZOSTANIE Z BLISKĄ CI OSOBĄ NA ZAWSZE!
Moneta „Piękno” zachwyca swym blaskiem oraz misternym zdobieniem. Najwyższej jakości druk cyfrowy oraz kunsztowne ornamenty sprawiają, że stanie się ona wysublimowanym sposobem na okazanie bliskiej osobie sympatii, przywiązania oraz życzliwości. Moneta oferowana jest w specjalnie zaprojektowanym etui, pozwalającym na jej elegancką ekspozycję. 

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie,
jeżeli nie nosimy go w sobie...

— Ralph Waldo Emerson

czytaj więcej zwiń

Rewers

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

W centralnej części monety, na lustrzanej powierzchni – motyl siedzący na kwiecie (relief).  Pionowo – dekoracyjna wstęga ozdobiona ornamentem oraz tęczowym drukiem cyfrowym. Wzdłuż otoku – dekoracyjne pierścienie ozdobione ornamentami, wykonanymi w technologii matowienia laserowego. Na wewnętrznym pierścieniu – złociste napisy oddzielone symbolami w kształcie motyla: PIĘKNO, КРАСОТА, BEAUTY. 

Awers

Piękno, 1 dolar, Świat Twojej Duszy

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley), znak menniczy: m/w,  próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał) 2017 (rok emisji).