Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Robert Lewandowski, Droga do marzeń, 5 dolarów

Robert Lewandowski, Droga do marzeń, 5 dolarów

Cena produktu:
2 199,00 zł

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tego produktu prosimy o kontakt z pracownikiem Mennicy Polskiej.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Nominał:
  5 dolarów
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  antique finish, wstawka 3D, numerowany rant
 • Wymiary:
  45,00 mm
 • Masa:
  62,20 g
 • Nakład:
  3000 szt.
 • Rok emisji:
  2022

Opis

Takiej monety w historii numizmatyki jeszcze nie było! 

Robert Lewandowski strzelił numizmatycznego gola!

Robert Lewandowski to obecnie jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i jeden z najlepszych środkowych napastników w historii. Jest kapitanem reprezentacji Polski, a na co dzień występuje w barwach Bayernu Monachium, z którym od 2014 roku zdobył 7 razy mistrzostwo Niemiec, 5-krotnie zostając Królem Strzelców. Lewandowski jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski – dla biało-czerwonych strzelił już ponad 50 goli.

Po raz pierwszy na monecie upamiętniono najlepszego polskiego piłkarza, czyli Roberta Lewandowskiego.

Moneta ta została wybita z 2 uncji srebra próby 999 w limitowanym nakładzie wynoszącym 3000 sztuk. Czynnik ten sprawia, że jest to doskonała moneta kolekcjonerska. Rewers monety przedstawia Roberta Lewandowskiego, którego talent do gry w piłkę nożną ujawnił się już w dzieciństwie i zaprowadził go do najlepszych klubów piłkarskich świata. Monetę zdobi wstawka 3D imitująca piłkę. Z kolei na awersie, oprócz emitenta i wartości nominalnej, znajduje się koszulka Roberta Lewandowskiego, ta z młodzieńczych lat oraz ta z kariery w dorosłym życiu.

Połączenie wartościowego kruszcu i światowego fenomenu piłkarskiego to przepis na udaną inwestycję!