Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Witold Lutosławski, 10 zł

Witold Lutosławski, 10 zł

109,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Narodowy Bank Polski
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  10 zł
 • Metal:
  Ag 925
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 28 000 szt.
 • Rok emisji:
  2013

Moneta prezentująca postać wybitnego kompozytora Witolda Lutosławskiego.

Moneta stworzona dla upamiętnienia niezwykłej postaci, dokonań i wielkiego wkładu Witolda Lutosławskiego w polską kulturę stanowi pozycję, która uświetni zbiory każdego kolekcjonera.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Witold Lutosławski, 10 zł

W centralnej części monety – sylwetka Witolda Lutosławskiego w dyrygenckim szyku. W tle – pięciolinia symbolizująca twórczość Witolda Lutosławskiego. Wzdłuż otoku – napis: WITOLD LUTOSŁAWSKI 1913 – 1994 (rok narodzin – rok śmierci kompozytora).

Awers

Witold Lutosławski, 10 zł

W centralnej części monety – partytura symbolizująca twórczość kompozytora. W górnej części monety – miniaturowy wizerunek orła białego z godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wzdłuż otoku – napisy: 2013 (rok emisji), 10 ZŁ (nominał). Z lewej strony – napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA.