Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie firmowym w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 07 maja 2017 roku.”

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 26 kwietnia 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Dwuzłotówka koronna – próbna, Seria: 250 lat Mennicy Warszawskiej

Dwuzłotówka koronna – próbna, Seria: 250 lat Mennicy Warszawskiej

195,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  34,00 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  250 szt.
 • Rok emisji:
  2016

Chlubna historia Mennicy Warszawskiej zapoczątkowana przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego trwa do dziś. Z okazji obchodów 250-lecia jej istnienia pragniemy wrócić pamięcią do czasów panowania światłego władcy, mecenasa sztuki i reformatora, który w ramach przeprowadzonej w 1766 roku reformy monetarnej położył kamień węgielny pod budowę nowej mennicy.

Mennica Polska ma zaszczyt zaprezentować Państwu zestaw kunsztownych numizmatów jubileuszowych, na których zaprezentowano 4 historyczne monety próbne zaprojektowane przez nadwornego medaliera Jana Filipa Holzhaeussera. Czwarta moneta z serii poświęcona została srebrnej dwuzłotówce koronnej, wybitej w Mennicy Warszawskiej w 1771 roku.
 

 • Wartość pamiątkowa i historyczna
 • Krystalicznie czyste srebro próby 999
 • Ograniczony nakład – tylko 250 zestawów
 • Perełka każdej kolekcji
 • Eleganckie drewniane etui wraz ze specjalnie zaprojektowaną obwolutą w prezencie
   

Każdy numizmat wybito stemplem lustrzanym w najczystszym srebrze próby 999. Niepodważalna renoma emitenta, połączenie historycznego tematu z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii – wszystko to sprawia, że ta przepiękna kolekcja stanie się perełką wśród zbiorów każdego kolekcjonera monet! Ograniczony nakład – jedynie 250 zestawów – gwarantuje wyjątkowość tej unikatowej serii!

czytaj więcej zwiń

Rewers

Dwuzłotówka koronna – próbna, Seria: 250 lat Mennicy Warszawskiej

Na rewersie okolicznościowego numizmatu, obok herbu Kościesza i znaku menniczego m/w, zaprezentowano replikę dwuzłotówki koronnej. Widnieje na niej głowa królewska w prawym profilu wraz z napisem otokowym „STANISLAUS AUGUST(us) D(ei) G(ratia) REX POL(oniæ) M(agnus) D(ux) L(ituaniae)” [Stanisław August z bożej łaski król Polski, wielki książę litewski], a także ręka pocierająca monetę o kamień probierczy, opatrzona inskrypcją „EXPERTUS CREDIT [doświadczony wierzy].

Awers

Dwuzłotówka koronna – próbna, Seria: 250 lat Mennicy Warszawskiej

Na awersie numizmatu zaprezentowano wizerunek niezwykle rzadkiego medalu, przedstawiającego ołtarz rzymski z płonącym ogniem. Medal ten został dedykowany królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu przez członków Komisji Menniczej na pamiątkę otwarcia Mennicy Warszawskiej 10 lutego 1766 r. Dzień ten uznawany jest dziś za symboliczną datę jej założenia.