Zestaw 2 x Australijski Kangur 1 oz mieszane roczniki – Złota moneta bulionowa

 19 520,00

Ostatnie sztuki!

Moneta sprzedawana jest w wersji z różnych lat emisji. Do Kupującego wysyłany jest egzemplarz z roku emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych. Jedna z najbardziej znanych monet bulionowych na świecie z wizerunkiem kangura. Powstała w 1989 roku w australijskiej mennicy Perth Mint jako następczyni pierwszej australijskiej monety bulionowej – Gold Nugget przedstawiającej samorodek złota.

 

 

Producent: Perth Mint
Metal: Au 999,9
Wymiary: 38,61 mm
Opakowanie: Kapsel
Masa: 155,50 g

Opis

Moneta sprzedawana jest w wersji z różnych lat emisji. Do Kupującego wysyłany jest egzemplarz z roku emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych.

Jedna z najbardziej znanych monet bulionowych na świecie z wizerunkiem kangura. Powstała w 1989 roku w australijskiej mennicy Perth Mint jako następczyni pierwszej australijskiej monety bulionowej – Gold Nugget przedstawiającej samorodek złota.

Poszczególne emisje monety Kangur Australijski przedstawiają zmodyfikowane wizerunki kangura, co dodaje inwestycji w tę monetę bulionową dodatkowy wymiar estetyczno-kolekcjonerski. Moneta bulionowa Kangur Australijski powstaje ze złota najwyższej próby Au 999,9. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. Moneta jest zapakowana w fabryczną plastikową kapsułę Perth Mint.

powiązane produkty

Poznaj ofertę produktów produkcji Mennicy Polskiej oraz światowych dostawców

klienci też wybrali