Zestaw 2 x Filharmonicy Wiedeńscy 1 oz mieszane roczniki – Złota moneta bulionowa

 19 555,00

Mała ilość w magazynie

Moneta bulionowa Filharmonicy Wiedeńscy jest określana mianem najpiękniejszej monety bulionowej; uważana za arcydzieło sztuki numizmatycznej. Nazwa monety pochodzi od jednej z najbardziej uznanych orkiestr świata.

Metal: Au 999,9
Wymiary: 37,00 mm
Producent: Münze Österreich
Masa: 1 oz
Nominał: 100 Euro/2000 Schilling

Opis

Moneta sprzedawana jest w wersji z różnych lat emisji. Do Kupującego wysyłany jest egzemplarz z roku emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych. Zdjęcia mają charakter poglądowy.

Moneta bulionowa Filharmonicy Wiedeńscy jest określana mianem najpiękniejszej monety bulionowej; uważana za arcydzieło sztuki numizmatycznej. Nazwa monety pochodzi od jednej z najbardziej uznanych orkiestr świata. Chętnie jest nabywana ze względu na wartość samego kruszcu, ale ceniona również przez numizmatyków – kolekcjonerów. Złote monety Wiener Philharmoniker są wybijane ze złota próby 999,9. Pierwsza moneta ukazała się w 1989 roku. Do końca 2001 roku były denominowane w austriackich szylingach. Od 1 stycznia 2002 roku złote monety są denominowane w euro. Jest to jedyna europejska złota moneta bulionowa denominowana w euro.

Awers

Rewers

powiązane produkty

Poznaj ofertę produktów produkcji Mennicy Polskiej oraz światowych dostawców

klienci też wybrali