Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Zestaw Komunijny (Zestaw)

Zestaw Komunijny

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary nowozelandzkie
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  40,00 x 40,00 mm oraz 32,00 mm
 • Masa:
  1 oz oraz 23,50 g
 • Nakład:
  500 szt.
 • Rok emisji:
  2014

Opis

Mennica Polska prezentuje wyjątkową pamiątkę I Komunii Świętej „Zestaw komunijny”.

Srebrna moneta „Chrystus z Eucharystią” i pokryty czystym złotem numizmat „Pierwsza Komunia Święta” obfitują w symbole sakramentu I Komunii Świętej. Złoty kolor numizmatu i srebro monety nawiązują do barw liturgicznych, stosowanych dla podkreślenia rangi najważniejszych świąt i uroczystości.

Jezus Chrystus z barankiem na rewersie numizmatu „Pierwsza Komunia Święta”, przedstawiony został w formie witrażu, będącego charakterystycznym elementem architektury sakralnej. 

Zestaw oferowany jest w atrakcyjnym opakowaniu, ozdobionym białą wstążeczką, które harmonijnie łączy się z jego stylistyką.

 • Niezapomniany, wartościowy podarunek z okazji I Komunii Świętej
 • Moneta o masie 1 uncji wykonana ze srebra próby 999
 • Unikalny design –  moneta w kształcie rombu zdobiona drukiem cyfrowym i okrągły numizmat
 • Limitowany, niski nakład – jedyne 500 sztuk


„Zestaw komunijny” to połączenie sztuki sakralnej, tradycji menniczej i nowoczesności. Wizerunek słynnego obrazu „Chrystus z Eucharystią” został wiernie odwzorowany z zastosowaniem technologii druku cyfrowego.

Awers

Zestaw Komunijny

 „Chrystus z Eucharystią”

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. W otoczeniu Królowej – napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II), NIUE ISLAND (emitent), rok emisji: 2014 i nominał: 2 DOLLARS (2 dolary).

„Pierwsza Komunia Święta”

Awers przedstawia Jezusa Chrystusa z atrybutami Dobrego Pasterza – barankiem i pastorałem. Głowa Jezusa okalana jest świetlistą aureolą. W tle – motywy dekoracyjne w postaci iskierek

Rewers

Zestaw Komunijny

„Chrystus z Eucharystią”

Na rewersie zaprezentowano wielobarwny wizerunek obrazu „Chrystus z Eucharystią” autorstwa hiszpańskiego malarza Juana de Juanesa, wykonany w technologii druku cyfrowego. Po obu stronach obrazu – chrystogram IHS (symbol Jezusa Chrystusa w formie akronimu) oraz gołębica, będąca symbolem Ducha Świętego. W tle – stylizowane motywy dekoracyjne.

„Pierwsza Komunia Święta”

Na rewersie znajdują się symbole I Komunii Świętej – kielich mszalny, używany do sprawowania sakramentu Eucharystii, różaniec, opłatek mszalny z chrystogramem IHS  i chleb, symbolizujący ciało Chrystusa. W tle – modlitewnik komunijny. W górnej części monety, wzdłuż otoku – napis: „Pamiątka I Komunii Świętej”.