Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Zestaw x100 Amerykański Orzeł 1 oz - Srebrna moneta bulionowa

Zestaw 100 x Amerykański Orzeł 1 oz - Srebrna moneta bulionowa

Cena produktu:
18 341,00 zł

Produkt wyprzedany

Specyfikacja

 • Producent:
  U.S. Mint
 • Nominał:
  1 dolar
 • Metal:
  Ag 999
 • Wymiary:
  40,60 mm
 • Masa:
  1 oz

Opis

Sprzedawane monety są z roku emisji 2020.

Amerykański Orzeł to najpopularniejsza srebrna moneta inwestycyjna na świecie. Jej wzór oparty jest na półdolarówce „Walking Liberty” z 1916 roku, której autorem jest amerykański rzeźbiarz Adolph Alexander Weinmann. „Amerykański Orzeł” zasłużenie uważany jest za jedną z najpiękniejszych amerykańskich monet.

Awers

Zestaw 100 x Amerykański Orzeł 1 oz - Srebrna moneta bulionowa

W centralnej części monety – amerykański orzeł heraldyczny z trzynastoma gwiazdami nad głową. Wzdłuż otoku – napisy: UNITED STATES OF AMERICA , 1 OZ (1 uncja), FINE SILVER (czyste srebro), ONE DOLLAR (nominał: 1 dolar).

Rewers

Zestaw 100 x Amerykański Orzeł 1 oz - Srebrna moneta bulionowa

W centralnej części monety – wizerunek bogini wolności z gałązką oliwną w ręce, znanej jako „Walinkg Liberty”. Wizerunek został zaprojektowany przez Adolpha A. Weinmana. W tle – wschód słońca. Wzdłuż otoku – napis: LIBERTY (wolność). Z prawej strony – motto pojawiające się na wszystkich amerykańskich banknotach i monetach emitowanych od 1908 roku: IN GOD WE TRUST (W Bogu pokładamy ufność).

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

oferta odkupu złota

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją