Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Złota moneta 20 marek niemieckich, różne roczniki
Produkt dostępny od ręki!

Złota moneta 20 marek niemieckich, różne roczniki

Cena produktu:
2 010,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Nominał:
  20 marek
 • Metal:
  Au 900
 • Wymiary:
  22,50 mm
 • Masa:
  7,946 g, masa złota: 7,152 g

Opis

Niemieckie monety o nominale 20 marek bite w latach 1871-1915 to złote monety inwestycyjne, które przez lata nabrały również wartości kolekcjonerskiej. Obecna na polskim rynku moneta dwudziestomarkowa to rozpoznawalny wśród inwestorów znak płatniczy. Popyt na monetę determinuje jej płynność i możliwość łatwego odsprzedania. Złota dwudziestomarkówka została wybita ze stopu, w którym zawartość złota równa jest 90%. Dziesięcioprocentowa domieszka innych metali zwiększa odporność monety na uszkodzenia mechaniczne.

Przedmiotem oferty są złote monety dwudziestomarkowe z lat 1871-1915, produkowane przez mennice, ulokowane w różnych landach niemieckich, m. in. w Berlinie, Hanowerze, Frankfurcie, Monachium, Dreźnie, Stuttgarcie i Hamburgu. Monety miały różne awersy i rewersy z godłami poszczególnych landów i portretami osób, sprawujących w nich władzę.

Informacja dla kupującego:
Monety pochodzą z rynku wtórnego. Na każdej z nich widnieją rysy i zmatowienia wynikające z wieku monet. Zdjęcia mają charakter poglądowy. Rok emisji na monecie może różnić się od zaprezentowanego na zdjęciu. Do kupującego wysyłany jest egzemplarz z rokiem emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych.

Awers

Złota moneta 20 marek niemieckich, różne roczniki

W centralnej części monety znajduje się godło landu, który wyemitował monetę. Najczęściej jest to godło Prus, Bawarii, Saksonii, Wirtembergii, Badenii, Hesji i Hamburga. Wzdłuż otoku, obok roku emisji, widnieją napisy oddzielone gwiazdkami: DEUCHES REICH, 20 MARK.

Rewers

Złota moneta 20 marek niemieckich, różne roczniki

Na rewersie widnieje portret osoby, która aktualnie sprawowała władzę w danym landzie. Wyjątkiem są monety bite w Hamburgu, na awersach których widnieje godło Rzeszy Niemieckiej, a na rewersie – godło miasta Hamburga.

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

gwarantujemy odkupienie złota w bardzo dobrej cenie

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją