Złota moneta dwudziestodolarowa Saint Gaudens Double Eagle (podwójny orzeł), różne roczniki

 8 680,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin

Amerykańska 20-dolarówka to złota moneta inwestycyjna, która przez lata nabrała również wartości kolekcjonerskiej. Obecny na polskim rynku „Podwójny orzeł” to rozpoznawalny na całym świecie znak płatniczy. Popyt na monetę determinuje jej płynność i możliwość łatwego odsprzedania.

Emitent: U.S. Mint
Metal: Au 900 / 999,9
Masa: 33.43 g, masa złota: 30,09 g
Nominał: 20 dolarów

Opis

Amerykańska 20-dolarówka to złota moneta inwestycyjna, która przez lata nabrała również wartości kolekcjonerskiej. Obecny na polskim rynku „Podwójny orzeł” to rozpoznawalny na całym świecie znak płatniczy. Popyt na monetę determinuje jej płynność i możliwość łatwego odsprzedania. Moneta bulionowa Double Eagle została wybita ze stopu miedzi ze złotem w proporcji 9:1. Dziesięcioprocentowa domieszka miedzi zwiększa odporność monety na uszkodzenia mechaniczne.

Informacja dla kupującego:
Monety pochodzą z rynku wtórnego. Na każdej z nich widnieją rysy i zmatowienia wynikające z wieku monet. Zdjęcia mają charakter poglądowy. Rok emisji na monecie może różnić się od zaprezentowanego na zdjęciu. Do kupującego wysyłany jest egzemplarz z rokiem emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych.

Awers

Na rewersie widnieje orzeł w trakcie lotu. Na monecie zamieszczono następujące napisy: LIBERTY, 1922, UNITED STATES OF AMERICA, IN-GOD-WE-TRUST, TWENTY DOLLARS.

Rewers

„Podwójny orzeł” o nominale 20 USD został zaprojektowany przez Augustusa Saint-Gaudensa. Monetę bito w latach 1907-1933 w Stanach Zjednoczonych. Jej awers przedstawia personifikację wolności – boginię Liberty z gałązką oliwną i pochodnią w dłoni.

powiązane produkty

Poznaj ofertę produktów produkcji Mennicy Polskiej oraz światowych dostawców

klienci też wybrali