Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Skarabeusz turkusowy, 1 dolar

Skarabeusz turkusowy, 1 dolar

290,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2017

To największe odkrycie archeologiczne minionych lat! Na terenie starożytnego miasta Vulci na północ od Rzymu znaleziono drogocenne złote skarabeusze oraz kunsztownie wykonaną egipską biżuterię z turkusu. Niesamowite znalezisko zostało odkryte wiosną 2016 roku. Bezcenne kosztowności przetrwały w skarbcu etruskiej arystokratki ponad 2800 lat!

 „Skarabeusz turkusowy” stanowi metaforyczne połączenie nieba, wody i słońca. Moneta emanuje pozytywną energią, zaklętą w turkusie miliony lat temu. Pamiątka ozdobiona wykwintnym selektywnym złoceniem oraz przepięknym kamieniem szlachetnym może być Twoja już dziś! Kupując tę jedyną w swoim rodzaju monetę poczujesz się jak posiadacz bezcennego skarbu! 
 

 • ściśle limitowany nakład – tylko 999 szt.
 • wspaniały pomysł na prezent!
 • szczęśliwy talizman
 • srebro najwyższej próby Ag 999
 • w nawiązaniu do skarbu etruskiej księżniczki – zdobienie selektywnym złoceniem i turkusem
 • specjalnie zaprojektowane opakowanie stylizowane na ręcznie malowany papirus

 

SKARABEUSZ – STAROŻYTNY SYMBOL POMYŚLNOŚCI

W starożytnym Egipcie skarabeusze uważane były za uosobienie boskości oraz symbol ponownego odrodzenia i wędrówki tarczy słonecznej po niebie. Wizerunki skarabeuszy, wytwarzane z metali szlachetnych i kosztownych kamieni, pełniły funkcję amuletów, a nawet waluty. Dziś talizmany w formie skarabeuszy odnajdywane są w krajach, z którymi Starożytny Egipt utrzymywał kontakty handlowe.

ETRUSKI TURKUS

Błękitno-zielonkawy odcień tego rzadkiego minerału łączy w sobie energię nieba i wody. W państwie faraonów symbolizował on życiodajne wody Nilu. Również dzisiaj turkusowi przypisywane są dobroczynne właściwości. Ten przepiękny kamień nie tylko wzmacnia kreatywność i sprzyja samorealizacji, lecz również stanowi symbol oddania i szczerości. 

czytaj więcej zwiń

Rewers

Skarabeusz turkusowy, 1 dolar

W centralnej części monety – skarabeusz z rozpostartymi skrzydłami, ozdobiony turkusem, symbolizującym wody Nilu. W górnej części monety – elementy dekoracyjne: kwiaty lotosu. 

Awers

Skarabeusz turkusowy, 1 dolar

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – znak menniczy: m/w i próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy oddzielone dekoracyjnymi perełkami: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2017 (rok emisji).