Nasza misja

Pasja i zaangażowanie pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Mamy za sobą ponad 255 lat doświadczeń. Przełożyły się one na najwyższe kompetencje oraz umiejętność wykorzystywania szans we współczesnym świecie biznesu. Poznajmy się bliżej!

Potencjał technologiczny Mennicy pozwala na kreowanie produktów menniczych najwyższej jakości.

W ostatnich latach Mennica Polska rozbudowała swoją działalność o kolejne usługi. Firma produkuje m.in. dukaty lokalne, dotychczas z jej usług w tym zakresie skorzystało prawie 200 miast i samorządów w całej Polsce. Obecnie zajmuje się także płatnościami elektronicznymi, działalnością deweloperską oraz uczestniczy w obrocie metalami szlachetnymi. Od ponad 10 lat spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mennica Polska jest jedynym producentem złota inwestycyjnego w Polsce

Jest też największym dystrybutorem złota w kraju oraz znaczącym dostawcą złota w całym regionie. Grupa Kapitałowa Mennicy Polskiej jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Produkuje także monety na zlecenia banków centralnych z innych państw i jest jednym z czołowych producentów monet i numizmatów na świecie.

Od ponad 255 lat jesteśmy liderem w produkcji monet i numizmatów.

W 1766 roku król Stanisław August Poniatowski zadecydował o założeniu Mennicy. Jego założeniem było stworzenie firmy, która będzie bić najpiękniejsze monety na Starym Kontynencie. Misja ta realizowana jest do dziś. Obecnie Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie.

Projektanci oraz mincerze Mennicy Polskiej wykonują także zlecenia dla zagranicznych emitentów oraz firm numizmatycznych.

Spółka zajmuje się także biciem medali i odznaczeń. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody, w tym m.in. w 2006 roku „Nagrodę za najpiękniejszą monetę obiegową świata - 2 zł Expo 2005”. W 2009 roku monety wybite w Mennicy Polskiej zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie Machina Design, w którym jurorami byli m.in. Paolo Pininfarina, Andrzej Pągowski czy Ewa Minge.

Mennica w liczbach

Mennica Polska na trwałe wpisała się w historię Polski. Nie poprzestajemy jednak na swoich dotychczasowych dokonaniach. Konsekwentnie dążymy do tego, aby wyznaczać standardy w nowych obszarach działalności – zarówno biznesowej, jak i pozabiznesowej.

255 lat

tradycji i doświadczenia

7 800 m²

nowoczesnego parku maszynowego

100%

satysfakcji z wykonywanej pracy

KUPUJ WEDŁUG KATEGORII

Wybierz swoją kategorię produktów i skorzystaj z wygodnej formy wyszukiwania

bestsellery

Zobacz jakie produkty najchętniej wybierają Klienci Mennicy Polskiej