Albrecht Dürer, 10 dinerów, Seria: Malarze Świata

Seria: Malarze Świata

 240,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Popularna wśród kolekcjonerów seria srebrnych monet kolekcjonerskich „Malarze Świata”, rozpoczęta w 2006 roku, wzbogaciła się o kolejną wyemitowaną przez Księstwo Andory, siódmą monetę poświęconą wybitnemu niemieckiemu malarzowi Albrechtowi Dürerowi.

Emitent: Księstwo Andory
Metal: Ag 925
Wymiary: 40 x 28 mm
Producent: Mennica Polska
Masa: 28,28 g
Nominał: 10 dinerów
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2010-01-05
Nakład: do 15 000 szt.

Opis

“Malarze świata” to międzynarodowa, niezwykła seria srebrnych monet kolekcjonerskich, która została rozpoczęta w 2006 roku.

Kolekcja wspaniałych dzieł sztuki jest dedykowana najbardziej znanym malarzom na świecie. Wszystkie monety mają kształt prostokąta i przedstawiają poszczególne wizerunki malarzy oraz wybrane reprodukcje części ich znakomitych obrazów.

Popularna wśród kolekcjonerów seria srebrnych monet kolekcjonerskich „Malarze Świata”, rozpoczęta w 2006 roku, wzbogaciła się o kolejną wyemitowaną przez Księstwo Andory, siódmą monetę poświęconą wybitnemu niemieckiemu malarzowi Albrechtowi Dürerowi. Albrecht Dürer (21.05.1471 – 6.04.1528) jest uważany za najwybitniejszego przedstawiciela renesansu północnego i jednego z najlepszych grafików wszechczasów. Jest znany z dzieł o tematyce religijnej, licznych portretów i autoportretów. Został doceniony za ogromny wkład włożony w rozwinięcie techniki trawienia. Mennica Polska dla uatrakcyjnienia monety postanowiła zastosować, wyróżniającą się na tle kolekcji, metodę trawienia.

Awers

Środkowa część monety przedstawia miedzioryt „Adam i Ewa” – jedną z najsławniejszych rycin autorstwa Albrechta Dürera. Po lewej stronie – pionowy napis w języku katalońskim „PRINCIPAT D’ANDORRA” (Księstwo Andory), w dolnej części (po lewej) herb państwowy Andory, a pod nim znak menniczy „MW”. Pod ryciną „Adam i Ewa”, z prawej strony, rok emisji: 2010 oraz nominał monety 10 D. (dinerów).

Rewers

W lewej części monety: autoportret Albrechta Dürera. Poniżej– stylizowana inskrypcja „Albrecht Dürer 1471-1528” (data urodzin i śmierci malarza). W tle – obraz jego pędzla „Adoracja Świętej Trójcy”.