Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Amerykański Orzeł 1/10 oz. 5 USD - Złota moneta bulionowa American Gold Eagle

Amerykański Orzeł 1/10 oz - Złota moneta bulionowa American Gold Eagle

Cena produktu:
1 025,00 zł

Produkt wyprzedany

Specyfikacja

 • Producent:
  United States Mint
 • Nominał:
  5 USD
 • Metal:
  Au 999,9
 • Wymiary:
  16,5 mm
 • Masa:
  1/10 oz

Opis

Moneta bulionowa bita od 1986 roku przez Amerykańską Mennicę Stanową. Jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym o nominale $50. Warto jednak pamiętać, iż rynkowa wartość monet jest pochodną wartości rynkowej kruszcu, z jakiego została wykonana, nie zaś jej wartości nominalnej. Amerykański Orzeł wykonany jest ze stopu 22-karatowego złota, srebra i miedzi.

Awers

Amerykański Orzeł 1/10 oz - Złota moneta bulionowa American Gold Eagle

Awers przedstawia samca orła trzymającego gałązkę oliwną, unoszącego się nad gniazdem, w którym jest samica oraz młode

Rewers

Amerykański Orzeł 1/10 oz - Złota moneta bulionowa American Gold Eagle

Na rewersie monety znajduje się wizerunek kobiety z rozwianymi włosami reprezentującej Wolność, która trzyma pochodnię w prawej dłoni, a w lewej gałązkę oliwną.

 

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

oferta odkupu złota

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również: