Baletnica – Zdzisław Beksiński

 519,00

Produkt niedostępny
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Produkt wyprzedany. Dziękujemy za zainteresowanie.
Ostatnie sztuki monety są dostępne w naszych sklepach firmowych.

 

Zanurz się w świat polskiego mistrza. Odkryj drugą z serii pięciu monet z reprodukcjami prac jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

 

Współpraca w hołdzie dla światowej klasy artysty

 

We współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, jedynym posiadaczem praw autorskich i gospodarzem galerii imienia Zdzisława Beksińskiego, powstała seria monet. W bieżącym roku zaprezentowane zostaną trzy pierwsze monety, a dwie następne pojawią się w kolejnym roku. Pierwsza moneta z serii, „Postać”, już została wyprzedana. W serii znajdą się także: „Baletnica”, „Katedra”, „Tramwaj” i „Hamlet”. Nakład każdego z tych małych dzieł sztuki jest limitowany do jedynie 700 egzemplarzy.

 

Obowiązuje limit jednej sztuki na zamówienie.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Wymiary: 40,00 x 40,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, mikrodruk
Masa: 31,10 g
Nominał: 1000 franków CFA
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2024
Nakład: 700 szt.

Opis

  • Jedna uncja czystego srebra
  • Ekskluzywna licencjonowana seria
  • Kolekcja wybita we współpracy z Galerią Beksińskiego w Sanoku

 

Zapraszamy Cię do świata sztuki Zdzisława Beksińskiego za pośrednictwem naszej serii monet z reprodukcjami jego dzieł. To wrota do uniwersum polskiego mistrza, gdzie surrealizm spotyka się z mrokiem i tajemnicą. Każda moneta stanowi niezbędny element Twojej kolekcji. Dzięki nim możesz stać się posiadaczem niebanalnej sztuki w najlepszym wydaniu, a także kultywować dziedzictwo jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Odkryj Beksińskiego na nowo i stań się częścią jego niezwykłego świata.

 

Intrygująca postać Zdzisława Beksińskiego

Zdzisław Beksiński (1929-2005) był jednym z najbardziej niezwykłych polskich artystów. Choć zasłynął przede wszystkim z abstrakcyjnych, mrocznych i niepokojących obrazów, był również fotografikiem, architektem, rzeźbiarzem oraz malarzem. Urodził się w Sanoku, a w jego domu rodzinnym mieszkało aż 5 pokoleń Beksińskich. Sam Zdzisław Beksiński również był silnie związany z Sanokiem. Choć na studia przeniósł się do Krakowa, na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, po ukończeniu studiów (w 1952 r.) powrócił do Sanoka, gdzie pozostał aż do 1977 r.

 

Kilka tysięcy nienazwanych dzieł Zdzisława Beksińskiego

Zdzisław Beksiński zajmował się twórczością malarską od 1964 r., choć już wcześniej spod jego dłoni wyszły pierwsze rysunki: niezwykłe, pełne grozy i zbyt bezpruderyjne dla Polski Ludowej. Beksiński nie nadawał swoim dziełom tytułów, by każdy widz miał możliwość ich całkowicie dowolnej interpretacji. Każda rzeźba, obraz i fotografia są więc dziełem Untitled, choć najsłynniejszym nadaje się nieformalne, umowne nazwy – jak np. słynnej „Postaci”. A całą swoją niezwykłą twórczość, kilka tysięcy obrazów, rzeźb, reliefów, rysunków, fotografii i grafik, przekazał w spadku Sanockiemu Muzeum Historycznemu.