Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 500g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Banknot 50 zł Jan Paweł II (medal oksydowany)

Banknot 50 zł Jan Paweł II

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  antique finish
 • Stempel:
  zwykły
 • Masa:
  356,00 g (+/- 2,5%)
 • Nakład:
  100 szt.
 • Rok emisji:
  2011

Opis

Mennica Polska prezentuje wyjątkowy medal – srebrną replikę 50-złotowego banknotu z wizerunkiem Jana Pawła II.

Wizerunek na medalu przedstawia precyzyjnie odwzorowany banknot 50 zł Jan Paweł II – pierwszy polski banknot kolekcjonerski wyemitowany w 2006 roku przez Narodowy Bank Polski. Wymiary repliki odpowiadają rzeczywistemu rozmiarowi banknotu. Oferowana jest w atrakcyjnym, drewnianym etui wraz z dołączonym certyfikatem autentyczności.

 • Wykonany z 356 gramów srebra wysokiej próby
 • Unikalność gwarantowana bardzo niskim nakładem
 • Niespotykany temat i atrakcyjna stylistyka medalu
 • Wysoka wartość pamiątkowa, inwestycyjna i kolekcjonerska
   

Replika wykonana została za zgodą Narodowego Banku Polskiego oraz autora projektu banknotu, wybitnego artysty grafika Andrzeja Heidricha.

Awers

Banknot 50 zł Jan Paweł II

Na pierwszym planie – wizerunek papieża Jana Pawła II. W tle – symbole związane z życiem Jana Pawła II: mapa świata symbolizująca posługę pielgrzyma oraz symbol chrześcijaństwa – Ichthys. Z prawej strony – nazwa emitenta: NARODOWY BANK POLSKI i wizerunek orła białego z godła Rzeczypospolitej Polskiej. Poniżej – napis: JAN PAWEŁ II i daty oznaczające okres pontyfikatu papieża: 16 X 1978 – 2 IX 2005. W trzech rogach monety – nominał: 50 złotych.

Rewers

Banknot 50 zł Jan Paweł II

Z prawej strony medalu – wizerunek Jana Pawła II składającego pocałunek na ręce Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Poniżej – napisy: TOTUS TUUS („Cały Twój”, dewiza papieża Polaka oraz fragment modlitwy do Maryi Panny) i SOLI DEO („Samemu Bogu”, zawołanie prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Z prawej strony – słowa Jana Pawła II skierowane do Prymasa Tysiąclecia w dniu inauguracji Jego pontyfikatu: „NIE BYŁOBY NA STOLICY PIOTROWEJ TEGO PAPIEŻA POLAKA […], GDYBY NIE BYŁO TWOJEJ WIARY NIE COFAJĄCEJ SIĘ PRZED WIĘZIENIEM I CIERPIENIEM, TWOJEJ HEROICZNEJ NADZIEI.” W prawym górnym rogu oraz w dolnej części monety – nominał: 50 zł, PIĘĆDZIESIĄT ZŁOTYCH. W prawym dolnym rogu oraz w górnej części monety – nazwa emitenta: NBP, NARODOWY BANK POLSKI. W lewym górnym rogu – klucze zaczerpnięte z godła Stolicy Apostolskiej.