Być wolnym, 2000 franków CFA

 660,00

Produkt niedostępny

STATUA WOLNOŚCI – WIELKI SYMBOL WOLNOŚCI I OŚWIECENIA, POMNIK ŚWIATOWEGO DZIEDZICTWA KULTURY UNESCO

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Wymiary: 45 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, wysoki relief, matowienie laserowe 3D
Masa: 2 oz
Nominał: 2000 franków CFA
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2018-03-16
Nakład: 999 szt.

Opis

WOLNOŚĆ JEST DLA DUSZY TYM, CZYM TLEN DLA CIAŁA
W trudnych czasach niepewności, inwigilacji, politycznej zawieruchy i budowania murów wolność jest wartością, której nie można przecenić. W dobie Internetu coraz trudniej jest nam zachować anonimowość. A przecież wolność to wielki skarb i największa wartość. To brak przymusu, możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i wolna wola. Dzięki wolności masz szansę zrozumieć, co ma w życiu sens. Wolność to Twoja droga do szczęścia!

Statua Wolności symbolizuje wolność człowieka i idei. Jej triumfalnie wzniesiona pochodnia od ponad stu lat łączy niebo z ziemią, a płomień, którego nie zgasi nawet wiatr, jest symbolem życia i oświecenia.

INNOWACJA W NUMIZMATYCE! MATOWIENIE LASEROWE 3D, WYSOKI RELIEF I DRUK CYFROWY NA JEDNEJ MONECIE!
Jeśli jest Ci bliski temat wolności, a zarazem cenisz sobie piękno, ta moneta skierowana jest właśnie do Ciebie. Wysoki relief sprawia, że Statua Wolności została odwzorowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Uwagę kolekcjonerów bez wątpienia przyciągnie też innowacyjne matowienie laserowe 3D na awersie tej wyjątkowej monety.

wspaniały pomysł na prezent
2 uncje srebra najwyższej próby Ag 999
nowatorska technika zdobnicza – matowienie laserowe 3D!
wysoki relief i wielobarwny druk cyfrowy
eleganckie opakowanie

Awers

W centralnej części monety – Statua Wolności (wysoki relief). W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna: gołębie, drzewa (matowienie laserowe 3D). Wzdłuż otoku, na wydzielonym pierścieniu – napisy: 2000 FRANCS CFA (nominał), REPUBLIQUE DU CAMEROUN (emitent), 2018 (rok emisji).

Rewers

Z lewej strony – Statua Wolności (wysoki relief). W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna (wielobarwny druk cyfrowy), napis: BE FREE (matowienie laserowe).