Cherubin, 1 dolar

 395,00

Produkt niedostępny

Anioły sprawują nad nami pieczę i pomagają nam w podejmowaniu właściwych decyzji. Cherubin ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed niebezpieczeństwami, pomoże Ci odnaleźć życiową drogę i zrozumieć, co jest naprawdę ważne.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 50 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, matowienie laserowe
Masa: 31,1 g
Nominał: 1 dolar
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2021-06-08
Nakład: 500 szt.

Opis

Anioły sprawują nad nami pieczę i pomagają nam w podejmowaniu właściwych decyzji. Cherubin ochroni Ciebie i Twoich bliskich przed niebezpieczeństwami, pomoże Ci odnaleźć życiową drogę i zrozumieć, co jest naprawdę ważne. Kunsztowna moneta z wizerunkiem anioła stróża stanie się wspaniałym prezentem z okazji sakramentu chrztu, bierzmowania oraz pierwszej komunii świętej. To również ponadczasowa pamiątka dla osób spodziewających się dziecka. Pozostanie ona z obdarowaną osobą przez całe życie, by przypominać jej, że Bóg zawsze ma ją w swojej opiece.

  • ponadczasowy prezent dla bliskiej osoby
  • chrześcijańska symbolika
  • wyraz miłości i troski
  • kunsztowne wykonanie

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley). Wzdłuż otoku – napisy: 1 DOLLAR (nominał), NIUE (emitent), 2021 (rok emisji), ELIZABETH II, Ag 999 (próba srebra), m/w (znak menniczy).

Rewers

W centralnej części monety – wielobarwny wizerunek cherubina z rozpostartymi skrzydłami (relief, druk cyfrowy). W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna: promienie, obłoki. Na dole, wzdłuż otoku – nazwa monety w języku angielskim: Cherub.