Dziewczyna z perłą, 1 dolar, Seria: Skarby światowego malarstwa

Seria: Skarby światowego malarstwa

 375,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

„Dziewczyna z perłą” znakomitego holenderskiego malarza Johannesa Vermeera nazywana jest „Mona Lisą Północy” i stanowi jedno z najczęściej reprodukowanych dzieł w historii sztuki.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 40,00 x 40,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, selektywne złocenie
Masa: 31,1 g
Nominał: 1 dolar
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2022
Nakład: 999 szt.

Opis

„Dziewczyna z perłą” znakomitego holenderskiego malarza Johannesa Vermeera nazywana jest „Mona Lisą Północy” i stanowi jedno z najczęściej reprodukowanych dzieł w historii sztuki. Obraz intryguje nie tylko lśniącą w kolczyku perłą, ale przede wszystkim przedstawioną na nim urokliwą i tajemniczą damą. Srebrna moneta z miniaturową reprodukcją doskonale oddaje charakter oryginalnego dzieła i z pewnością stanie się wyjątkowym okazem w domowej kolekcji!

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Wzdłuż krawędzi – napisy: ELIZABETH II, 1 DOLLAR (nominał), NIUE ISLAND (emitent), Ag 999 (próba srebra), 1 oz (waga), 2022 (rok emisji), m/w (znak menniczy).

Rewers

W centralnej części monety – reprodukcja obrazu „Dziewczyna z perłą” (druk cyfrowy). Wzdłuż krawędzi monety, na wyznaczonej powierzchni – stylizowana rama (relief, selektywne złocenie).