Ewolucja, 5 dolarów

 1 300,00

Ostatnie sztuki!

To co kiedyś było tematem dalekiej fantastyki naukowej dzisiaj powoli staje się rzeczywistością.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 50 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: selektywne złocenie 24-karatowym złotem, antique finish, wstawka 3D
Masa: 62,20 g
Nominał: 5 dolarów
Rok emisji: 2022

Opis

Przyszłość już się rozpoczęła…

Przez dziesiątki tysięcy lat ludzie rządzili jako jedyny inteligentny samoświadomy gatunek na naszej planecie. To co kiedyś było tematem dalekiej fantastyki naukowej dzisiaj powoli staje się rzeczywistością. Pojawienie się inteligentnych maszyn oznacza, że ​​wkrótce może się to zmienić, być może już za naszego życia.

  • oryginalny i ponadprzeciętny projekt
  • wstawka 3D
  • ultrawysoki relief
  • dwie uncje srebra najwyższej próby 999

Szybki rozwój technologii stymuluje znaczne postępy w integracji mechanicznych i organicznych cech człowieka i maszyny. W samej medycynie dokonują się wielkie przełomy związane z udanym połączeniem funkcji mechanicznych zastępujących różne części ludzkiego ciała. Nadchodzi świt ludzi-robotów. Androidy będą zwiększać i zdobywać ulepszone zdolności sensoryczne i nadludzkie. To kolejny krok w ewolucji ludzkości…

WIZERUNEK SZYMPANSA – nawiązuje do Karola Darwina, twórcy teorii ewolucji zgodnie z którą, wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form. Prawdziwość teorii ewolucji została zaakceptowana przez wielu naukowców, przyrodników i dużą część społeczeństwa już za życia Darwina.

WIZERUNEK ANDROIDA – Robota, humanoida, sztucznie stworzonej przez człowieka istoty, maszyny (kształtem przypominająca ludzkie ciało), która ma wykonywać określone funkcje i zadania.
KOD BINARNY – naturalny system dwójkowy jest najprostszym systemem pozycyjnym, w którym podstawa wynosi 2. System posiada dwie cyfry 0 i 1, zatem można je kodować bezpośrednio jednym bitem informacji. To właśnie dzięki systemowi binarnemu nastąpił gigantyczny rozwój komuteryzacji we współczesnym świecie.
KOD DNA – wszystkie cechy organizmu zapisane są w cząsteczce DNA za pomocą szyfru składającego się z czterech znaków. Znaki te powtarzają się w DNA miliardy razy i decydują o budowie i funkcjonowaniu wszystkich organizmów.

Awers

Rewers