Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Fatima, 100. rocznica objawień, 500 Franków

Fatima, 100. rocznica objawień, 500 Franków

Cena produktu:
205,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  selektywne złocenie
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  38,61 mm
 • Masa:
  10 g
 • Nakład:
  555 egz.

Opis

Fatima – wielki znak nadziei dla świata

Wyjątkowa pamiątka szczególnej rocznicy dla osób głębokiej wiary!

(…) Pani ubrana na biało, bardziej błyszcząca niż słońce, promieniejąca światłem czystszym i intensywniejszym od kryształowego pucharu z wodą, prześwietlonego promieniami słonecznymi.(…) - tak swoje spotkanie z Matką Boską relacjonowała trójka portugalskich dzieci, którym Najświętsza Pani objawiła się po raz pierwszy 13 maja 1917 roku. Objawienia trwały przez pięć kolejnych miesięcy, zawsze 13. dnia miesiąca, w których Maryja, za pośrednictwem pastuszków, prosiła ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazywała im trzy tajemnice fatimskie.

To właśnie tu, do sanktuarium w Fatimie, co roku przybywa ponad 5 milionów pielgrzymów z całego świata, modlących się o wszelkie łaski!

Do stóp fatimskiej Pani wielokrotnie pielgrzymował również Ojciec Święty Jan Paweł II, który swoje cudowne ocalenie po zamachu na jego życie przypisywał miłości i wstawiennictwu Maryi. Pocisk, którym został postrzelony, przekazał jako wotum do sanktuarium fatimskiego. Został on umieszczony w koronie figury Matki Bożej z Fatimy.

Jeden z najpiękniejszych wizerunków Maryi, niosący orędzie pokoju i miłości